Jacek Borkowski zapłacił prawie milion złotych alimentów byłej żonie. Nowy wyrok sądu zmieni jednak wszystko

Jacek Borkowski rozstał się ze swoją żoną 16 lat temu. Przez cały ten czas płacił całkiem wysokie - jak na polskie warunki - alimenty. Teraz doczekał się wyroku sądu, który kończy jego obowiązki.

Jacek Borkowski i jego była żona Katarzyna byli małżeństwem przez 20 lat. Mają córkę, Karolinę, dziś już 36-letnią. Rozwiedli się w 2002 roku, zaś sąd zasądził na rzecz Katarzyny i Karoliny pokaźne alimenty.

Jacek Borkowski płacił pokaźne alimenty byłej żonie

Jacek Borkowski przez pierwszych sześć lat po rozstaniu płacił byłej żonie 5 tysięcy złotych miesięcznie. Kiedy orzeczono rozwód, sąd zmniejszył tę kwotę do 1 tys. złotych. Córka Jacka i Katarzyny była już pełnoletnia, ale wciąż jeszcze pozostawała kwestia alimentów na byłą żonę.

Przez wszystkie te lata Borkowski płacił alimenty (w przeciwieństwie do wielu innych znanych rozwodników). Sam twierdzi, że na konto byłej żony przelał nawet 800 tysięcy złotych.

Mnie te alimenty kosztowały 700-800 tys. zł. Ale nie żałuję niczego i gdyby cofnąć czas, zrobiłbym jeszcze raz tak samo - mówił Jacek Borkowski w rozmowie z "Rewią".

Odnosi się tutaj do swojego kolejnego małżeństwa - przyczyny rozstania z pierwszą żoną. Kiedy zakochał się z wzajemnością z Magdaleną Gotowiecką, wyczekał tylko, aż jego córka Karolina osiągnie pełnoletniość i rozwiódł się z Katarzyną.

Jacek Borkowski wniósł o zwolnienie z obowiązku alimentacyjnego

Jacek Borkowski po prawie 16 latach - za namową prawnika - wniósł jednak prośbę do sądu o zwolnienie z obowiązku alimentacyjnego. Sąd zaś przychylił się do jego wniosku na początku 2019 roku. Aktor czeka już teraz tylko na uprawomocnienie wyroku.

Zapadł wyrok, w myśl którego nie będę płacił alimentów. Moja była żona jest osobą, która może pracować i nie jest sama - mówił Jacek Borkowski.

Jacek Borkowski i Magdalena Gotowiecka

Jacek Borkowski i Magdalena Gotowiecka przez wszystkie te lata byli małżeństwem - aż do jej śmierci w 2016 roku. Para doczekała się dwójki dzieci, które aktor sam wychowuje.

MAW

Więcej o:
Komentarze (14)
Jacek Borkowski zapłacił 800 tys. złotych alimentów byłej żonie. Ma wyrok sądu w tej sprawie
Zaloguj się
 • Gość: ma

  Oceniono 25 razy 17

  No i dobrze, ze bulił, dupek jeden.!
  Pamiętam, jak krótko przed poznaniem jakieś fanki w pcimui dolnym, był jakis wywiad z nim i prawie w całym opoiwadął o zonie i samochodach. Że żonie wszystko zawdzięcza, ze dzięki niej zaszedł tam gdzie jest, ze żona poświęciła się żeby stworzyć dom, a on pracuje i z przyjemni sci a do niego wraca, ze jest jkego przyjacielem , i takie tam...
  Nagle puk, poderwał w jakimś pcimiu fankę i kopnął żonę w zadek. Od razu "żona nigdy go nie rozumiała, od dawna było źle, teraz dopiero wie co to miłość", i zaczął walczyć o kase. Porzucona i sponiewierana żona się nie dała, i słusznie.
  Różnie bywa w związkach. Ludzie sie rozstają, zdradzają. Bywa.
  Ale nie ma nic godrzego,, jak gadajacy o Bogu dupek z żony wynoszonej w mediach pod niebiosa, której często zawdziecza kariere i rodzinę, nagle żeby usprawied;liwić swoje ku...stwo, robi z siebie ofiarę, bidulę i wielkiego nieszczęśnika, kótry miał tak okropną żone i było mu tak źle, ze dopiero teraz poznał miłość. Czytaj - wyrwałem du...ę, ale zwalę na żonę.
  To obrzydliwe tchórze i męskie gnidy.
  Taki jest Pazura, taki jest Marcinkiewicz, taki jest Borowski. Dlatego nie żal mi żadnego z nich, jedyni na ich widok mam cofkę.

 • Gość: kk

  Oceniono 15 razy 15

  Borkowski? To ten co urządził casting na nową dupencje?
  "Casting na moją żonę trwa. Sylwia była dla mnie za stara - wyjaśnia dobiegający sześćdziesiątki aktor na pytanie, dlaczego z dnia na dzień usunął ze swojego Facebooka wszystkie zdjęcia swojej nowej dziewczyny. Z artystką człowiek by zwariował, bo mają pod kopułą nie w porządku. Partnerka Karola Strasburgera jest od niego o 38 lat młodsza. To mnie inspiruje. Teraz szukam kogoś takiego. Jak już brać to nie z second handu. Tego kwiatu to pół światu! "

  Nie skomentuje wypowiedzi, bo nie ma co sie zniżać do takiego poziomu, ale zauważe tylko, ze porównywanie sie Borkowskiego do Strasburgera, to jakby porównywać film "Smoleńsk" do filmów Kieslowskiego.
  Strasburger ma za sobą piękną karierę filmową i piękny, ponad 30. letni związek z kobietą, którą cały czas kochał, szanował, okazywał to i z którą stanowili piękne małżeństwo.
  Do kogo ten serialowiec, traktujący z pogardą bylą żonę i w ogóle kobiety chce sie porównywać?
  Za wysokie progi, panie Borkowski.

 • Gość: Gil

  Oceniono 8 razy 8

  Paskudny stary aktorzyna jednej roli i nich dziękuje Bogu że ten gniot Klan jeszcze kręcą bo miał z czego płacić alimenty , które byłej żońie należały się jak psu buda. Stary potarganiec

 • Gość: Gość

  Oceniono 13 razy 7

  Nie żal mi go, zachciało mu się zdradzić żonę to niech płaci.

 • Gość: Matetamtyk

  Oceniono 6 razy 6

  6lat x 5 tys x12miesiecy daje razem 360000 plus 12tys przez 11lat to 132000 wiec razem 492000 a nie jak twierdzi pan B Ok 700/800 tysięcy

 • Gość: klm

  Oceniono 2 razy 2

  żałosny palant

 • Gość: jozef-zmudzin

  Oceniono 5 razy 1

  Tak toć to "wielki" aktorzyna.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX