Katy Perry procesowała się z zakonnicą. 89-latka zmarła na sali sądowej

Nie żyje zakonnica, która prowadziła spór z Katy Perry. Kobieta zmarła na sali sądowej.

Katy Perry walczyła w sądzie z 89-letnią zakonnicą, Catherine Rose Holzman. W piątek podczas przesłuchań zakonnica zmarła na sali sądowej.

Perry w 2015 roku chciała zakupić nieruchomość należącą do klasztoru. Niestety, siostry nie chciały odsprzedać budynku piosenkarce, która ich zdaniem ma zbyt kontrowersyjny wizerunek i śpiewa prowokujące piosenki, np. "I Kissed A Girl" czy "Ur So Gay".

Wspólnie z siostrą Ritą Callanan walczyły w sądzie z piosenkarką nie chcąc, by dawny budynek ich zakonu w mieście Los Feliz trafił w ręce artystki. Uważały, że nie jest tego godna - podało BBC.

Zakonnice sprzedały więc budynek lokalnej właścicielce restauracji, Danie Hollister. Zrobiły to bez zgody swojej archidiecezji.

Umowa nie doszła do skutku, bo siostry Callan i Holzman odmówiły. Piosenkarka ponoć odwiedziła starsze panie i próbowała je do siebie zjednać. Prasa brukowa donosi, że miała im m.in. pokazać swój tatuaż z Jezusem i zaśpiewać kościelny hymn. Nie pomogło - czytamy.

Prawnicy uznali, że siostry nie miały prawa do sprzedaży, a Perry i kościół katolicki powinni dostać odszkodowanie. W 2017 roku dostali prawie 10 milionów dolarów. Wokalistka na sprawę w sądzie wydała aż 2 miliony.

Katy Perry swoim działaniem nie robi nikomu nic dobrego i sprawia ból wielu osobom - wyznała Holzman przed wejściem na salę.
Proszę, przestań - kierowała ostatnie słowa do piosenkarki.

Po śmierci siostry Holzman postępowanie zostało zawieszone. Lekarz sądowy z Los Angeles i przedstawiciele Kościoła nie podali przyczyny śmierci. Również rzeczniczka Perry nie udziela żadnych informacji i nie komentuje sprawy.

MT

Więcej o:
Komentarze (59)
Katy Perry toczyła spór sądowy z zakonnicą Catherine Rose Holzman. Kobieta zmarła podczas przesłuchań
Zaloguj się
 • maaac

  Oceniono 61 razy 55

  Czy ktoś bardziej rozgarnięty mógłby opisać meritum sporu? Kto z kim i o co?

 • Gość: matt

  Oceniono 82 razy 38

  Nie przepadam za Kościołem katolickim, ale te wstrętne komentarze tutaj, wyrażające radość, że "zdechł pingwin" itd., to jest dno dna.

 • Gość: dbn.kl

  Oceniono 35 razy 7

  Czyli jeśli pójdę do sąsiada spod 3 i powiem: Panie, sprzedaj mi swój samochód!, a on odpowie, że mi go nie sprzeda, bo nie podoba mu się, że wracam do domu po północy, a następnie sprzeda auto sąsiadowi spod 9, to mogę mu założyć sprawę w sądzie i walczyć o odszkodowanie? Nie pogonią mnie na zbity pysk? Albo stażyści z g. opisują przedmiot sporu bez sensu, albo mają tam dziwne prawo...

 • Gość: zzz

  Oceniono 16 razy 6

  Siostry zaznały dobrodziejstwa swojej religii. Czapa decyzyjna nad głową starych dziadów pazernych na kasę. Trzeba było być protestantami.

 • ochujek

  Oceniono 16 razy 4

  Gromadzenie dóbr doczesnych to domena ludzi kościoła. Wbrew naukom Jezusa.

 • hipis3308

  Oceniono 27 razy 1

  Jutro zakładam sprawę,całemu KK w Polsce,a gdy prześledzić całą ich historię w Polsce,to jest za co.

 • Gość: chimilczek

  Oceniono 2 razy 0

  Palec Boży?

 • polsilver100

  Oceniono 20 razy 0

  Znaczy zakonnica będzie taraz świętą a ta druga potępiona

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX