Wiele osób krytykuje jej grę w "Koronie królów". Odpowiedziała. A kim serialowa Aldona jest prywatnie? [DUŻO ZDJĘĆ]

Marta Bryłek, wcielająca się w "Koronie królów" w postać Aldony, spotkała się z dużą krytyką. Internauci zarzucają jej niewystarczające umiejętności. Młoda aktorka odpowiedziała.

Najnowsza produkcja TVP, "Korona królów", podbija nie tylko ekrany, ale i Internet. Niestety głównie za sprawą wpadek i nieścisłości historycznych, których jest tam całkiem sporo. Wielu internautów zarzucało też kiepską grę aktorską odtwórczyni roli Aldony, Marcie Bryle. Spotyka się z krytyką, że jest "drewniana" i sepleni.

Wypowiadanie kwestii w sposób sztywny, jak na apelu szkolnym, nie stworzy Litwinki.
Marta, ty poczytaj książki o postaci, którą grasz i wejdź głęboko w rolę. Nie graj a bądź postacią, bo teraz wychodzi ci to sztucznie.

Młoda aktorka szybko odpowiedziała na krytykę i broniła swojego warsztatu aktorskiego.

Ja gram postać zbuntowanej, pogańskiej dziewczyny z Litwy, która mimo młodego wieku musi zrozumieć i zaakceptować rzeczywistość jaką jest bycie na dworze i możliwość bycia przyszłą Królową Polski! Mam nadzieje, że będzie to postać niejednoznaczna i mimo wszystko pozytywna, bo tak staram się i przez następne odcinki będę starać się ją prowadzić! A jeśli ktoś nie rozumie zabiegów aktorskich, jakimi są naturalność, prostota, szczerość, a nie pyszałkowatość i drewno, to w ogóle nie powinien oglądać tego serialu - odpisała.

A kim jest aktorka, która wciela się w postać Aldony, pierwszej żony Kazimierza III Wielkiego? Marta Bryła ma 24 lata i w 2013 roku skończyła Szkołę Aktorską Haliny i Jana Machulskich przy Polskim Ośrodku "ASSISTEJ" w Warszawie. "Korona Królów" nie jest jej debiutem na ekranie. Widzowie TVP mogą ją kojarzyć głównie z serialu "Na dobre i na złe", ale pojawiła się też m.in. w "Na Wspólnej" czy "Barwach szczęścia". Na koncie ma też role w kilku reklamach.

 

Marta na Instagramie chętnie dzieli się swoim życiem zawodowym i prywatnym. Dodaje sporo zdjęć z planu serialu czy ze studia Telewizji Polskiej podkreślając, że kocha swoją pracę. Dowiadujemy się też, że niedawno zaręczyła się ze swoim chłopakiem. Gratulujemy!

>> ZOBACZ ZDJĘCIA <<

Marta stale poszerza swoje aktorskie zdolności - obecnie studiuje na Akademii Sztuk Teatralnych we Wrocławiu. Myślicie, że to początek jej wielkiej kariery?

OG

Zobacz wideo
Więcej o: