Cezary Żak odpowiada przeciwnikom WOŚP. Wystosował bardzo mocny wpis. "Święte słowa!"

Cezary Żak na Facebooku wystosował mocny wpis skierowany do przeciwników Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Nie jest tajemnicą, że Cezary Żak chętnie udziela pomocy charytatywnej. Aktor wystosował ostatnio ostry wpis skierowany do przeciwników WOŚP. Nawiązał do artykułu, w którym wyjaśniono, na czym polega świat "odwróconego serca", czyli symbolu wykorzystywanego przez przeciwników działań Jurka Owsiaka.

Pierwszy raz "odwrócone serce" zobaczyłem kilka lat temu. Zawiesił je na FB jakiś internauta, który nawoływał do bojkotu WOŚP. Było to czerwone serduszko, tylko odwrócone, z napisem: "nie daję Owsiakowi". (...) "Odwrócone serce" nie jest tylko czystą negacją dobrej woli. Zawiera też sugestywną wizję. Przede wszystkim, przekonuje, że świat bez podziałów jest fałszywy i nienaturalny. Nie jest więc dziełem boskim. "Odwrócone serce" ma też swoje miłosierdzie. Też może organizować akcje pomocowe. Ale już tylko na dzieci wybrane np. z rodzin katolickich, z rodzin smoleńskich albo pod warunkiem, że rodzice należą do takiej albo innej partii politycznej, są prawdziwymi Polakami, a nie udawanymi - pisze Dariusz Wiśniewski, autor artykułu na stronie progressforpoland.com.

Artykuł ten udostępnił Cezary Żak i dodał do niego mocny komentarz. 

Naród wspaniały, tylko ludzie ku*wy - napisał, cytując marszałka Piłsudskiego. 

Post Cezarego ŻakaPost Cezarego Żaka Facebook.com/cezaryzakofficial

Post do tej pory skomentowano prawie 200 razy. W większości obserwatorzy zachwalają postawę Żaka.

Brawo, panie Cezary. Brawo!
Święte słowa!
Krótko powiedziane, dobrze powiedziane.

Przypominamy, że 26. Finał WOŚP odbędzie się 14 stycznia 2018, a jego celem będzie pozyskanie środków "dla wyrównania szans w leczeniu noworodków".

JT

Więcej o: