TVN zaprezentował jesienną ramówkę. Co będzie można oglądać? Mamy swoje typy. O tym serialu Miszczak mówi: Koryto krwi

"Drzewo marzeń", "Diagnoza", "Azja Express". TVN w pierwszą środę sierpnia pochwalił się już, co widzowie stacji będą mogli oglądać jesienią. Jest w czym wybierać!

TVN w tym roku świętuje swoje 20. urodziny i - jak zapewniał Marcin Prokop, prowadzący konferencję, na której zaprezentowano jesienną ramówkę - "ciągle chcą więcej". Za słowami idą też czyny, bo oferta programowa tej jesieni powiększyła się. Co będzie można oglądać?

Nowości

TVN w swojej ofercie ma dwie zupełnie nowe propozycje. "Drzewo marzeń" to program, którego nie można z porównać z niczym innym, co już znamy z telewizji. Format ma na celu przede wszystkim wzbudzić w widzach ciepłe i pozytywne emocje oraz dostarczyć dużo wzruszeń. Mateusz Gessler, tak się spodobał władzom stacji w "Masterchef Junior", że powierzono mu kolejny program z dziećmi w roli głównej. Najmłodsi piszą marzenia swoich najbliższych, a kucharz w każdym odcinku wybiera 3, które spełni. Emisja co niedziela (start 3 września) o godzinie 18.

Drzewo marzeńDrzewo marzeń Mat. promocyjne TVN

Drugą nowością jest medyczny procedural "Diagnoza". Wątki medyczne przeplatane są tajemniczą historią głównej bohaterki - Mai Ostaszewskiej. Edward Miszczak z wyraźnym przejęciem mówił o nowym serialu:

Krwi koryto! Mieliśmy same problemy! Jeszcze nigdy mi się nie zdarzyło, żeby co drugi dzień dzwoniono do mnie, żebym znów jakąś kolejną interwencję przeprowadził. Oto przykład, że wojna domowa czasem dobrze się kończy. Bo to NAJLEPSZY TVN-owski serial.

Będzie aż tak dobrze? Widzowie sami ocenią to już 5 września (wtorek) o 21:30, ale można mieć nadzieję, że produkcja na taki zaszczytny tytuł zasłużyła, skoro za "Diagnozą" stoją takie mocne nazwiska jak: Adam Woronowicz, Magdalena Popławska czy Maciej Zakościelny. Reżyserem serialu będzie natomiast twórca "Belfra" i "Bogów" - Xawery Żuławski.

DiagnozaDiagnoza TVN/Mirosław Sosnowski

"Azja Express 2" i inne kontynuację

Jeżeli coś dobrze funkcjonuje, to po co to zmieniać? TVN wydaje się kierować właśnie tą zasadą przy układaniu kolejnych ramówek. Nie zabraknie kontynuacji  programów rozrywkowych, które w poprzednich sezonach dobrze na siebie zapracowały.

Na jesieni wraca więc reality show "Ślub od pierwszego wejrzenia",  w którym to specjaliści aranżują małżeństwa uczestników na podstawie skomplikowanych badań i testów. Co z tego wyjdzie? Przekonamy się już 11 września (poniedziałek) o 22:30.

Jesienne wieczory będzie można też spędzać z Magdą Gessler i jej "Kuchennymi rewolucjami" (start: 7 września - czwartek - 21:30), Ewą Drzyzgą i jej "36,6" (star: 2 września - sobota - 18:00). Nie zabraknie też "Mam talent" (start: 2 września - sobota - 20:00), "Masterchefa" (start: 3 września - niedziela - 20:00) czy "Milionerów" (start: 4 września 20:55 - emisja od poniedziałku do czwartku).

Z jesiennej ramówki nie wypadł też  - jak to mówił Prokop - "niczym świeżo ścięty szczaw" Kuba Wojewódzki (wtorek, 22:30 od 5 września). Ciągle będzie można też oglądać "Kobietę na krańcu świata" (niedziela 11:00), jednak co tu kryć - gwiazda nowej oferty programowej jest jedna - "Azja Express". W 2. sezonie hitowego show TVN gwiazdy ścigają się ze Sri Lanki do Mumbaju (Zobacz, kto weźmie udział w "Azja Express 2"). Potu i łez ma być jeszcze więcej niż w poprzedniej edycji. Premierowy odcinek w środę 6 września o 21:30.

Agnieszka Woźniak-StarakAgnieszka Woźniak-Starak TVN/Piotr Filutowski

Seriale

TVN serialami stoi. Poza "Diagnozą" widzowie będą mogli oglądać losy bohaterów "Drugiej szansy" (poniedziałek, 21:30, od 11 września) i na wspólnej "Na Wspólnej". Nie powinni być też rozczarowani fani formatów typu scripted docu. Mogą oni wybierać spośród takich tytułów jak "Szpital", "Szkoła", "Ukryta prawda", czy "19+".

Małgorzata Kożuchowska, Michał Żurawski. Druga szansaMałgorzata Kożuchowska, Michał Żurawski. Druga szansa TVN/Mat.prasowe

Spot wizerunkowy

Na konferencji ramówkowej TVN nie tylko prezentuje swoje jesienne propozycje, lecz także jednym z ważniejszych punktów programy imprezy jest premierowa emisja spotu wizerunkowego. W tym sezonie oglądamy gwiazdy na hipsterskiej imprezie, jednej z takich, na którą każdy chciałby kiedyś trafić. Jest dynamicznie i kolorowo, ale widzimy jedną wadę: gdy dochodzi się do momentu tańca Magdy Gessler, wszystko inne ulatuje z pamięci (spot zobaczysz tutaj).

Nasze typy

Wydaje się, że oferta tzw. dużego TVN-u i wszystkich stacji pobocznych (TVN Style, TVN Turbo, HGTV, Food Network, Travel Channel itd.) jest tak bogata, że zaspokoi potrzeby każdego widza. My jednak najbardziej czekamy na kila tytułów. Na pewno nie ominiemy premiery "Azja Express" 2. Chętnie też wrócimy przed telewizory na Kubę Wojewódzkiego czy "Kuchenne rewolucje".  Ciekawi też jesteśmy również "najlepszego serialu TVN", czyli "Diagnozy". A Wy macie już swoje typy?

Diagnoza, Odcinek 6, Adam Woronowicz.Diagnoza, Odcinek 6, Adam Woronowicz. TVN/Mirosław Sosnowski

ZI