Przewrotne słowa Agaty Młynarskiej o Woodstocku: Podwyższone ryzyko? Dziwię się, że dopiero teraz. Na koniec mocny apel

Agata Młynarska w emocjonalnym wideo wzięła w obronę Przystanek Woodstock. Zachęcała wszystkich, by wsparli finansowo legendarny festiwal w Kostrzynie nad Odrą.

"Przystanek Woodstock podobnie jak w ubiegłym roku, będzie imprezą podwyższonego ryzyka" - mówił kilka dni temu Jurek Owsiak. Co to oznacza w praktyce? Tak samo jak w ubiegłym roku, władze narzuciły organizatorom szereg bardzo wyśrubowanych wymagań, znacznie bardziej restrykcyjnych niż jeszcze przed kilkoma laty. To wiąże się wyższymi kosztami imprezy. Zdaniem szefa Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, nie jest to przypadkowe i ma na celu finalne zamknięcie imprezy. Owsiak w emocjonalnym wideo na FB stwierdził:

My już nie wyrobimy. My już nie damy rady. Spirala żądań wobec tylko naszego festiwalu od dwóch lat jest masakryczna. Nie damy rady, żeby koszty ochrony były wyższe od organizacji najpiękniejszego festiwalu świata.

Jurka Owsiaka o raz cały Przystanek Woodstock wzięła w obronę Agata Młynarska. Dziennikarka w filmie opublikowanym na jej profilu na Facebook mówi przewrotnie:

Przystanek Woodstock imprezą podwyższonego ryzyka. Absolutnie to rozumiem dziwię się, że dopiero teraz. Bo Przystanek Woodstock to podwyższone ryzyko spotkania ludzi, którzy potrafią się cieszyć, którzy kochają świat we wszystkich jego przejawach różnorodności, (...) którzy kochają czuć się wolnymi i kochają muzykę - mówiła Młynarska.

ANNA KRASKO

Młynarska broni Przystanku Woodstock

Dziennikarka nawoływała, by bronić ideę Przystanku Woodstock.

Nie mogę słuchać tego, co dzieje się wokół Przystanku Woodstock (...). To jeden z najważniejszych i najpiękniejszych festiwali w Polsce. Bardzo wyjątkowy, który daje Polsce sławę i chwałę. Gigantyczne przedsięwzięcie, wspaniały festiwal. Jedyny w swoim rodzaju. Naprawdę. Dlatego chrońmy ten Festiwal, chrońmy Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Wierzę głęboko, że tegoroczny przejdzie do historii jako jeden z najważniejszych.

GRZEGORZ SKOWRONEK

Agata Młynarska apeluje o wsparcie

Na koniec Młynarska, która sama nieraz bawiła się Przystanku Woodstock zaapelowała, aby wspierać finansowo festiwal i okazać solidarność z Jurkiem Owsiakiem.

Ty Jurku dasz radę! Masz za sobą całe wielkie stojące miliony ludzi, którzy cię wspierają i trzymają za ciebie kciuki. Tych, którzy - tak jak ja - nie mogą tam być, proszę, aby wysyłali pieniądze dla Przystanku Woodstock, będą dobrze wydane. Niech żyje muzyka, przyjaźń i rock'n'roll "podwyższonego ryzyka" - zakończyła nagranie Młynarska.

A co Wy sądzicie o słowach Młynarskiej, ma rację?

ZI

Więcej o: