Ryszard Rynkowski skazany. Wiadomo już, jak wysoka jest kara

Ryszard Rynkowski jest już skazany. Sąd Okręgowy w Brodnicy wydał wyrok.

Ryszard Rynkowski otrzymał wyrok za awanturę rodzinną sprzed kilku miesięcy. Sąd Okręgowy w Brodnicy skazał piosenkarza na 4 tysiące grzywny i 400 zł kosztów sądowych. To kara za nielegalne posiadanie trzech sztuk amunicji.

Pan Rynkowski został uznany za winnego zarzucanego mu czynu i za to wymierzono mu karę grzywny w wymiarze stu stawek dziennych, przyjmując za wartość jednej stawki kwotę 40 zł. Sąd orzekł też przepadek na rzecz skarbu państwa 3 sztuk amunicji – dwóch nabojów i łuski. Zasądził od oskarżonego na rzecz skarbu państwa 400 zł tytułem pozostałych kosztów sądowych - powiedziała w rozmowie z serwisem Fakt.pl Marzena Sirokos, p.o. prezesa Sądu Rejonowego w Brodnicy.

Samego skazanego nie było na rozprawie, podczas której zapadł wyrok.

Nie musiał, był za to skutecznie powiadomiony o rozprawie. Sąd wydał wyrok, który jest zgodny z wnioskiem prokuratora - powiedział serwisowi Leszek Rupiński z prokuratury w Brodnicy.

Wyrok nie jest prawomocny. Ryszard Rynkowski 15 listopada ubiegłego roku został zatrzymany przez policję, po tym jak pod wpływem alkoholu awanturował się przed swoim domem z bronią palną w dłoni. Piosenkarz po interwencji służb został przewieziony do izby wytrzeźwień, a następnie na obserwację psychiatryczną do pobliskiego szpitala.

JZ

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.