Tina Turner nie żyje - podała Panorama TVP. Wpis zniknął, ale internauci nie darowali: Wstyd i hańba

Panorama TVP podała na Facebooku nieprawdziwą informację o śmierci Tiny Turner. Wpis już zniknął, ale internauci ostro skrytykowali stację.

Tina Turner została uśmiercona przez Panoramę TVP, której niefortunny i nieprawdziwy wpis wisiał przez jakiś czas na Facebooku. Wpis, niczym wirus, rozprzestrzeniał się po serwisie społecznościowym i został w końcu dostrzeżony przez redaktorów Panoramy, którzy umieścili go na swoim fanpejdżu. O ile jednak zwykły internauta nie musi sprawdzać udostępnianych przez siebie informacji (choć powinien), to redaktor ma wręcz taki obowiązek.

Fałszywy news o śmierci Tiny TurnerFałszywy news o śmierci Tiny Turner Screen z Facebook.com/Panorama TVP

Obecnie na fanpejdżu programu nie znajdziemy już śladu po tym wpisie. Niestety, nie znajdziemy też słowa wyjaśnienia czy przeprosin. Jednak stali czytelnicy strony zauważyli to i nie mogą darować wpadki. Komentarze dotyczące fałszywego newsa pojawiają się pod innymi wpisami. Na przykład pod zdjęciem ze szpitala.

To Tina Turner na tym łóżku?

Albo przy informacji o zmianie czasu na letni.

Tina Turner chyba nie przestawiła zegarka.
Może nie zapłaciła abonamentu, to nie dowiedziała się z Panoramy - dodał ktoś inny.

Najmocniejszy wpis uderzał jednak bezpośrednio w redakcję.

Jak można było podać, że Tina Turner nie żyje? Wstyd i hańba.

Wpisy na profilu Panoramy TVPWpisy na profilu Panoramy TVP Screen z Facebook.com/Panorama TVP

Tymczasem wystarczyło wpisać w przeglądarkę nazwisko piosenkarki, żeby się przekonać, że nigdzie nie ma słowa o jej śmierci. Teraz z kolei, po wpisaniu jej nazwiska, w pierwszym rzędzie pojawiają się informacje o wpadce "Panoramy" dotyczącej Tiny Turner. I ten ślad pozostanie w internecie na zawsze. Oby jako przestroga, że każdą informację należy sprawdzać przynajmniej dwa razy.

Pamiętacie gwóźdź wbity w rękę Rogalskiej? Wpadek w TV w tym roku nie brakowało. Zobaczcie te najlepsze!

JZ

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.