Loalwa Braz, znana z hitu "Lambada", znaleziona martwa w spalonym samochodzie. "Widziano dwóch mężczyzn"

Loalwa Braz przed laty śpiewała wielki przebój "Lambada". Jak podało BBC ciało 63-letniej piosenkarki znaleziono w spalonym samochodzie.

BBC, powołując się na swoje źródła w lokalnej policji brazylijskiej, przekazało w czwartek wieczorem tragiczną wiadomość. Loalwa Braz 63-letnią piosenkarkę znana z hitu przełomu lat 80. i 90. "Lambada" około 3.40 nad ranem czasu miejscowego została znaleziona martwa w spalonym samochodzie niedaleko jej domu w Saquarema w stanie Rio de Janeiro.

Według relacji komendanta straży pożarnej Leonardo Couri dla brazylijskiego serwisu Globo, początkowo na miejsce wysłano jednostkę, aby gasić pożar domu piosenkarki. Płomienie zajęły poddasze. Dopiero po chwili, w trakcie wykonywania czynności strażacy zorientowali się, że w kompletnie spalonym samochodzie obok posesji znajduje się ciało.

Okoliczności śmierci artystki nie są znane. Brazylijskie media podają jednak nowe doniesienia, choć należy je póki co traktować jako nieoficjalne:

W pobliżu miejsca, gdzie znaleziono ciało, widzianych było dwóch mężczyzn - czytamy na Globo.
 

Loalwa Braz urodziła się 3 czerwca 1953 w Rio de Janeiro. Pochodziła z muzycznej rodziny. Jej ojciec był liderem orkiestry wykonującej muzykę pop, a matka pianistką. Ona sama naukę gry na fortepianie zaczęła jako 4-latka. W wieku 13 lat po raz pierwszy stanęła na scenie.

Była wokalistką, autorką tekstów i kompozytorką. Światową sławę przyniósł jej w 1989 roku przebój "Lambada" ("Chorando Se Foi"), który wykonywała razem z francuską grupą Kaoma. Piosenka okazała się ogromnym hitem. Nagrano także jego wersję w języku hiszpańskim i angielskim.

ZI

Więcej o:
Komentarze (6)
Loalwa Braz, znana z hitu "Lambada", znaleziona martwa w spalonym samochodzie. "Widziano dwóch mężczyzn"
Zaloguj się
 • dante_waw

  Oceniono 13 razy 9

  jesli byla skrepowana lancuchami to na bank samobojstwo... pewien prokurator w Czestochowie tak twierdzi

 • Gość: Marta

  Oceniono 6 razy 6

  Smutna wiadomość...wychowałam się na tym hicie...wielka szkoda...

 • tomek854

  Oceniono 3 razy 1

  Tylko że akurat, przy całym szacunku dla wokalistki, Lambady nie skomponowała. To był stary szlagier, niektórzy mówią, że to plagat. Poszukajcie sobie llorando se fue w internecie :-)

 • wd_40

  Oceniono 13 razy -11

  Tandetny numer - pomijając śmierć oczywiście- w naszym przaśnym społeczeństwie się oczywiście przyjął

 • gr_ub_y

  Oceniono 16 razy -14

  Nie chciała dać na WOŚP?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX