Dariusz Michalczewski zatrzymany przez policję, w tle narkotyki. Żona wyznała, że znęcał się nad nią fizycznie i psychicznie od 2009 roku

Dariusz Michalczewski został aresztowany ze względu na wszczynanie awantur. Policję wezwała jego żona, Barbara. Przy bokserze znaleziono narkotyki.

Dariusz Michalczewski w środę po południu został zatrzymany przez gdańską policję pod zarzutem przemocy domowej. O wsparcie poprosiła żona pięściarza, Barbara, która podczas wizyty policji miała powiedzieć, że Michalczewski znęcał się nad nią "fizycznie i psychicznie w okresie od 2009 roku do chwili obecnej". Michalczewski noc spędził na komendzie. Informacje na temat aresztowania potwierdziła dziś gazeta "Wyborcza Trójmiasto".

Pan Dariusz został zatrzymany, zgodnie z obowiązującymi przepisami, do czasu wyjaśnienia okoliczności zdarzenia. Jak dotąd nie postawiono mu żadnych zarzutów. Miała miejsce kłótnia, pojawiły się podniesione głosy, a na koniec zadecydowały emocje - tłumaczył adwokat Michalczewskiego, Jacek Rochowicz.

Sportowca zatrzymano około godziny 18:00. Podczas przeszukania znaleziono przy nim 0,3 grama substancji, którą sam Michalczewski zidentyfikował jako kokainę. Prawdopodobnie jeszcze dziś bokser usłyszy zarzut posiadania substancji zabronionej.

Choć żona Michalczewskiego początkowo wyznała, że mąż stosuje wobec niej przemoc od co najmniej siedmiu lat, po godzinie wycofała się z tego stwierdzenia mówiąc w "Fakcie":

W naszym małżeństwie jest wszystko w porządku, nic się nie stało.

Podobną wersję utrzymuje reprezentujący Michalczewskiego adwokat.

Pani Barbara stoi murem za swoim mężem, bardzo go wspiera, nie ma mowy o żadnej przemocy - mówi adwokat Jacek Rochowicz. - To emocje, teraz tych słów żałuje. W mojej ocenie jeszcze w czwartek pan Dariusz wróci do domu. Pani Barbara nie złożyła dotąd oficjalnego zawiadomienia i nie ma nawet takiego zamiaru. Dlaczego? Bo nie ma powodu, ani przyczyny, dla których powinna to zrobić. Tak to już jest, że w nerwach mówimy różne rzeczy, a potem tego żałujemy.

Dariusz Michalczewski i Barbara Michalczewska (z domu Imos) są małżeństwem od 2009 roku. Dla boksera był to trzeci ślub, jednak pierwszy kościelny. W show-biznesie uchodzili za parę idealną. Michalczewska wielokrotnie mówiła, jak szczęśliwa jest u boku męża, jednocześnie podkreślając, że jej małżeństwo nie należy do najłatwiejszych.

Nasza miłość pięknie się rozwinęła i trwa. Darek fantastycznie o mnie dba. Chciałby być ze mną od rana do wieczora. Na lepszego męża nie mogłam trafić - wyznała dwa lata temu w wywiadzie dla "Faktu".

MK

Więcej o: