W środowym wydaniu "Wiadomości" ukazał się o materiał Karola Jałtuszewskiego i Filipa Styczyńskiego o przyznaniu KOD-owi jednej z kilkudziesięciu Nagród Obywatelskich Parlamentu Europejskiego. Zdziwienie nastąpiło jednak, gdy zamiast chwalenia tego sukcesu, dziennikarze TVP skupili się na wykazaniu rzekomych niemieckich powiązań KOD-u.
Takie przepychanki między politykami to w zasadzie "normalka". To, co oburzyło jednak opinię publiczną, to sugerowanie, że takowe powiązania posiada nawet prowadząca dyskusję pomiędzy Mateuszem Kijowskim a Adam Michnikiem Dorota Wellman. W opisie podanym przez "Wiadomości", Wellman nie występuje jako dziennikarka, ale jako "twarz niemieckich supermarketów".
Sama Wellman do tych słów się nie odniosła, ale zrobiła to jej dobra znajoma i koleżanka po fachu, Paulina Młynarska. Na Facebooku opublikowała mocny wpis, w którym materiał "Wiadomości" określiła mianem "paszkwila". Dlaczego? Zabrakło w nim podstawowego standardu w pracy dziennikarza - obiektywizmu.
Wiadomości TVP wyemitowały wczoraj paszkwil na temat Doroty Wellman. Dla "dziennikarzy", którzy przygotowali i zatwierdzili materiał, Dorota jest nie dziennikarką i uwielbianą przez widownię osobowością telewizyjną, z licznymi bestsellerowymi książkami na koncie, ale "twarzą niemieckich supermarketów".
Pracowałam z Dorotą kilka lat przy " Mieście kobiet" i wiem jedno: żadna z nas - dziennikarek telewizyjnych w Polsce nie cieszy się tak ogromnym zaufaniem i miłością widowni jak ona. I słusznie, bo Dorota jest fantastyczna - dodała.
Dalej dziennikarka nie przebierała jednak w słowach:
Nie wiem, czy uda się poniedziałkowy strajk, który wsparła Dorota (ryzykując utratę kontraktu reklamowego!). Zobaczymy. Ale wiem jedno: przejedziecie się, kanalie, na Dorocie jak na skórce od banana w Lidlu! Kwestia czasu, a my go mamy.
To nie pierwszy raz, gdy Młynarska angażuje się w tego typu działania. Ostatnio wzywała do przyłączenia się do strajku kobiet, planowanego na 3 października, a także apelowała do pierwszej damy, Agaty Dudy, by przyłączyła się do akcji.
AW
Mglej schudł 40 kg, zaskakując wszystkich sylwetką. Mąż Węgiel zdradził nam sekret swojej przemiany
Zenek Martyniuk zareagował na wywiad Faustyny. Takiego zachowania nikt się nie spodziewał
Szymon Hołownia świętuje dziesiątą rocznicę ślubu. "To była miłość od drugiego wejrzenia"
Gawryluk ujawniła nieznane informacje nt. stanu zdrowia Hołowni. "Przeżywał kryzys"
Zaskakujące wieści o Agacie Dudzie. Dopiero teraz wyciekło, jak brzmi jej drugie imię
Nowe wieści w sprawie śmierci Catherine O'Hary. Aktorka trafiła do szpitala w ciężkim stanie
Piaseczny z tym problemem zmaga się od lat. Takiej szczerości nikt się nie spodziewał
Gwiazda filmu "Kevin sam w domu" nie żyje. Catherine O'Hara miała 71 lat
Jan Wieczorkowski przeszedł przeszczep włosów. Tak wygląda po prawie roku