Zachowanie senatora Prawa i Sprawiedliwości Wojciecha Skurkiewicza wobec dziennikarki TVP Justyny Dobrosz-Oracz wywołało duże poruszenie wśród opinii publicznej. Do głośnego incydentu doszło 10 grudnia na sejmowym korytarzu podczas nagrywania programu "Bez trybu". Jak się okazało, sprawa znalazła już swój finał.
Przypomnijmy, że w trakcie rozmowy polityk zwrócił się do reporterki w sposób uznany za obraźliwy, sugerując, aby "nie zachowywała się, jakby miała orzeszek zamiast mózgu". Chwilę później senator próbował wyłączyć mikrofon przypięty do ubrania dziennikarki, co spotkało się z jej natychmiastową reakcją. - Proszę mnie nie dotykać! To jest dźwięk grany! Proszę nie naruszać mojej nietykalności osobistej! - zaprotestowała Justyna Dobrosz-Oracz. - Pani przegina teraz - odparł senator. - Nie, to pan przegiął - zakończyła rozmowę dziennikarka. Nagranie z zajścia szybko obiegło media i media społecznościowe. W reakcji na kontrowersje 19 grudnia 2025 roku Prezydium Senatu skierowało sprawę do Komisji Regulaminowej, Etyki i Spraw Senatorskich.
Posiedzenie komisji odbyło się 8 stycznia 2026 roku. Jej członkowie zapoznali się z dostępnymi materiałami oraz wysłuchali wyjaśnień senatora Skurkiewicza. Polityk wyraził ubolewanie z powodu swojego zachowania i zadeklarował, że osobiście przeprosi Justynę Dobrosz-Oracz za słowa wypowiedziane podczas grudniowego incydentu.
Podczas jednego z wydań programu "Bez retuszu" na antenie TVP Info również doszło do napiętej wymiany zdań. Gość programu, związany z młodzieżówką Nowej Nadziei Sławomira Mentzena, użył wobec dziennikarki TVP Justyny Dobrosz-Oracz obraźliwego określenia, nazywając ją "pseudo dziennikarką". Na te słowa natychmiast zareagował prowadzący program Marek Czyż, który przerwał wypowiedź gościa i odebrał mu mikrofon. Wcześniej ostrzegł uczestnika rozmowy słowami: "Niech pan nie przesadza, dobrze? Bo zaraz odbiorę panu głos", a gdy to nie poskutkowało, dodał: "Nie ma pan żadnych kompetencji, żeby oceniać czyjekolwiek kompetencje zawodowe". Zachowanie prowadzącego wywołało szeroką dyskusję wśród widzów i komentatorów. Część osób chwaliła Marka Czyża za szybką i stanowczą reakcję, inni zarzucali mu brak bezstronności. Do sprawy odniósł się medioznawca dr Krzysztof Grzegorzewski. Co powiedział? O tym przeczytacie TUTAJ.
Policja przekazała informacje ws. śmierci Magdaleny Majtyki. Zapowiada śledztwo
Poruszający wpis Anity Werner o powrocie Andrzeja Morozowskiego do TVN24. Wystarczyły trzy słowa
Nawrocka 5 marca w brązowym garniturze i czarnej pelerynie. Ekspertka modowa mówi, co poszło nie tak
Kaczorowska zażądała usunięcia filmów Peli z Folwarską? Wiadomo, o co poszło
Magdalena Majtyka nie żyje. Policja przekazała tragiczne wieści
Krzysztof Piasecki zdradza, z czego żyje na emeryturze. Doradzono mu w ZUS-ie
Zając zobaczyła komentarz od koleżanki z planu "Pierwszej miłości". Tak skomentowała jej metamorfozę
Hakiel stwierdził, że Cichopek jest "pusta". Serowska zareagowała. "To jest naprawdę nic"
Rusin wróciła do formy sprzed lat. Tych zasad przestrzega. "Efekt przeszedł najśmielsze oczekiwania"