Nie żyje 17-letnia uczestniczka "MasterChef Nastolatki". Tragiczny finał poszukiwań

2 marca media obiegła smutna informacja o śmierci uczestniczki "MasterChef Nastolatki". Poszukiwaniami dziewczyny żyła cała Polska.

W nocy z 1 na 2 marca zakończyły się poszukiwania 17-letniej Aleksandry z Olsztynka, która brała udział w zeszłorocznej edycji "MasterChef Nastolatki". Dziewczyna uczęszczała do II Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynie. "Zakończyliśmy poszukiwania. Na chwilę obecną nie informujemy o szczegółach" - przekazała portalowi olsztyn.com.pl komisarz Anna Balińska. Wiadomo, że 17-latka wyszła z domu w piątek rano 28 lutego i od tej pory nie kontaktowała się z rodzicami. Obecnie policja i prokuratura prowadzą śledztwo, które ma wyjaśnić, co dokładnie wydarzyło się w dniu zaginięcia Aleksandry S. 

Zobacz wideo Tajemnicza śmierć byłej uczestniczki „Top Model". Nie wiadomo, jak zginęła

Poszukiwaniami nastolatki żyła cała Polska

Informacja o zaginięciu 17-latki szybko została nagłośniona przez lokalne media. Po sieci krążyły komunikaty zamieszczane przez policję. W postach podawano, że nastolatka ma 170 cm wzrostu, jest szczupłej budowy ciała i była ubrana w ciemną bluzę oraz czarny bezrękawnik. Policjanci apelowali do wszystkich, którzy mogliby posiadać jakiekolwiek informacje na temat jej losu, o kontakt z numerem alarmowym 112. Jeszcze w niedzielę rano w rozmowie z portalem olsztyn.com.pl kom. Anna Balińska z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie informowała, że funkcjonariusze intensywnie pracują nad sprawą i sprawdzają każdy trop. Zaledwie kilka godzin później pojawił się komunikat o odnalezieniu ciała 17-latki. "Nieoficjalnie wiadomo, że znajdowało się ono na posesji, którą zamieszkiwała" - pisze "Fakt". 

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli potrzebujesz pomocy, codziennie przez całą dobę możesz zadzwonić na Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży pod bezpłatnym numerem telefonu 116 111. Swój problem możesz też opisać w wiadomości.

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, oprócz konsultacji dla najmłodszych, oferuje też pomoc rodzicom i nauczycielom, którzy obawiają się o bezpieczeństwo swoich podopiecznych. Więcej informacji znajdziesz na stronie fundacji.

Pod tym linkiem znajdziesz więcej informacji, jak pomóc sobie lub innym, oraz kontakty do organizacji pomagających osobom w kryzysie i ich bliskim.

Jeśli w związku z myślami samobójczymi lub próbą samobójczą występuje zagrożenie życia, w celu natychmiastowej interwencji kryzysowej, zadzwoń na policję pod numer 112 lub udaj się na oddział pogotowia do miejscowego szpitala psychiatrycznego.

Więcej o: