"Taniec z gwiazdami". Znamy zwycięzców! Historyczny finał za nami

Finałowy odcinek "Tańca z gwiazdami" już za nami. Wiemy, która z trzech uczestniczek zgarnęła kryształową kulę.

Ten finał "Tańca z gwiazdami" z pewnością zostanie zapamiętany na długo. Nie tylko ze względu na to, że program powrócił do emisji po dość długiej przerwie. Oprócz tego pierwszy raz w ostatnim odcinku sezonu spotkały się nie dwie, ale trzy pary. Do finału awansowali Roksana Węgiel i Michał Kassin, Maffashion i Michał Danilczuk oraz Anita Sokołowska i Jacek Jeschke. Wszystkie finałowe pary zatańczyły aż trzy razy. Kto poradził sobie najlepiej?

Zobacz wideo Dlaczego nie chciał wziąć udziału?

"Taniec z gwiazdami". Finał za nami. Co się działo w ostatnim odcinku?

Na początku finałowego odcinka na parkiecie pojawili się Maffashion i Michał Danilczuk, którzy zatańczyli walca angielskiego. Zachwycili jurorów i bez zaskoczeń otrzymali 40 punktów. Następnie przyszła kolei na Anitę Sokołowską i Jacka Jeschke. Za rumbę, podobnie jak poprzednicy, dostali maksymalną liczbę punktów. Roxie Węgiel i Michał Kassin finał "Tańca z gwiazdami" rozpoczęli od paso doble. Nie mogło być inaczej - oni także otrzymali 40 punktów.

Następnie przyszedł czas na style taneczne wybrane przez jurorów. Zaczęli Anita Sokołowska i Jacek Jeschke, którzy musieli sprawdzić się w quickstepie. Tym razem jurorzy byli nieco surowsi i za taniec przyznali parze 37 punktów. Dla Roxie i Michała Kassina został wybrany jive. Tym razem nie było maksymalnej liczby punktów - dostali ich 39. Maffashion i Michał Danilczuk musieli natomiast zatańczyć cza-czę. Po tym tańcu uplasowali się na ostatnim miejscu, zdobywając "jedynie" 35 punktów. Później nastąpiła przerwa, podczas której na parkiecie wszystkie wyeliminowane wcześniej pary zatańczyły walca wiedeńskiego.

Ostatnim etapem finału, z którym musiały zmierzyć się uczestniczki, był freestyle. Roksana Węgiel i Michał Kassin zatańczyli do utworu "Niech żyje bal", który zaśpiewała dla nich Maryla Rodowicz. Gwiazda estrady pojawiła się w programie na zaproszenie Roxie. Za swój popisowy taniec uczestnicy otrzymali od jurorów 40 punktów. Występ Maffashion i Michała Danilczuka również wzbudził zachwyt jurorów - tu także posypały się same dziesiątki. Ostatni taniec w tej edycji wykonali Anita Sokołowska i Jacek Jeschke. Ich freestyle także zyskał ogromne uznanie i 40 punktów od jurorów, którzy punktację ogłosili na stojąco. Kadry z finałowego odcinka "Tańca z gwiazdami" znajdziecie w galerii na górze strony.

Taniec z gwiazdami. Kto wygrał?

Po wszystkich tańcach na pierwszym miejscu uplasowali się Roksana Węgiel i Michał Kassin, drudzy byli Anita Sokołowska i Jacek Jeschke, a podium zamknęli Maffashion i Michał Danilczuk. Istotne były jednak również głosy widzów, które, jak zwykle, złożyły się na połowę wyniku. Po ich zsumowaniu okazało się, że tę edycję "Tańca z gwiazdami" wygrali Anita Sokołowska i Jacek Jeschke. Zgadzacie się z tym werdyktem?

Wygrali twoi faworyci?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.