"Milionerzy". Usłyszał pytanie za pół miliona. Nawet publiczność zgłupiała

W najnowszym odcinku "Milionerów" uczestnik odpowiedział na pytanie za 500 tysięcy złotych. Musiał dokończyć fragment piosenki Jonasza Kofty, co okazało się wcale nie takie łatwe. Poszły w ruch aż dwa koła ratunkowe.

Wymyślne pytania w "Milionerach" nieraz udowodniły uczestnikom, że do tego teleturnieju trzeba mieć wiedzę z różnorodnych dziedzin. W ostatnim, 705. odcinku naprzeciwko Huberta Urbańskiego zasiadł Jarosław Kowalczyk z Dolnego Śląska, który skończył studia matematyczne. Bez większych problemów szedł przez kolejne etapy. Niewielkie trudności sprawiło mu pytanie za 125 tysięcy złotych, w którym musiał wykazać się znajomością biografii słynnych kompozytorów. Zaryzykował i opłaciło się. Uczestnik dotarł do pytania za 500 tysięcy złotych, mając w zanadrzu aż dwa koła ratunkowe.

Zobacz wideo "Milionerzy". Te pytania rozłożyły uczestników na łopatki

"Milionerzy". Uczestnik odpowiedział na pytanie za pół miliona. "Dokończ fragment piosenki Jonasza Kofty..."

Jak brzmiało pytanie za pół miliona złotych? Okazuje się, że w "Milionerach" przydaje się znajomość polskiej muzyki. Prowadzący przeczytał: Dokończ fragment piosenki Jonasza Kofty: "Popłynąłbym sobie gdzieś po eleganckim stawie. Blues minus, smutno mnie. Chyba...":

  • A: woda nastraja mnie nieciekawie"
  • B: cieczy bez mocy nie strawię"
  • C: jeszcze jedno piwko zaprawię"
  • D: jak zjawa w tej toni się zjawię"

Pan Jarosław wprost przyznał, że nie zna piosenki. Nie chciał ryzykować na typ etapie, zatem sięgnął po pomoc publiczności. Niestety okazało się, że utwór nie jest aż tak znany, jakby spodziewali się twórcy pytania. Osoby zgromadzone w studiu niewiele pomogły - zagłosowano zarówno na odpowiedź A, jak i D, a zdania były podzielone bez wyraźnej większości. Uczestnik zdecydował się na telefon do przyjaciela. Jednak to również nie przyniosło pomocy. Wobec tego postanowił sam strzelić odpowiedź. Postawił na B. Ryzyko się nie opłaciło. Zamiast z 500, matematyk wyszedł ze studia z gwarantowaną kwotą 40 tysięcy złotych.

'Milionerzy' - odcinek 705'Milionerzy' - odcinek 705 fot. Milionerzy'/tvn

"Milionerzy". Ciekawe pytania z poprzednich odcinków

W poprzednim odcinku teleturnieju swoje zmagania przechodził pan Daniel. Musiał zmierzyć się z pytaniem o elektryczność. "Lampa elektronowa zawierająca anodę, katodę i cztery siatki to:". Wybranie jednej z czterech opcji okazało się wyzwaniem i uczestnik sięgnął po koło ratunkowe. Z kolei w 702. odcinku gracz główkował nad pytaniem o maślankę. W tym przypadku nic nie pomogło.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.