"Milionerzy". Pan Mikołaj mknął jak strzała. Zatrzymało go pytanie o ostatnią karę śmierci w Polsce

Za nami kolejny odcinek "Milionerów". Tym razem naprzeciwko Huberta Urbańskiego zasiadł pan Mikołaj. Rozgrywka szła mu wyjątkowo dobrze. W drodze do miliona zatrzymało go pytanie o ostatnią karę śmierci w Polsce. Znacie odpowiedź?

W 627. odcinku "Milionerów" grę rozpoczął pan Mikołaj. Uczestnik przebrnął przez pierwsze pytania jak burza. Hubert Urbański zaczął od pytania o arkana wielkie i małe. Pan Mikołaj bez dłuższego zastanowienia stwierdził, że chodzi o tarota. Tym samym od razu zgarnął 1000 złotych. Jak poszło mu dalej? Kłopot pojawił się na pytaniu o ostatnią karę śmierci w Polsce. Uczestnik wygraną chciałby przeznaczyć na większe mieszkanie, bo ostatnio urodziła mu się córka. 

Zobacz wideo Pytania, które mocno zaskoczyły uczestników teleturnieju "Milionerzy". Odpowiedzielibyście na nie?

"Milionerzy". W jaki sposób wykonano ostatnią karę śmierci w Polsce? 

W 627. odcinku "Milionerów" o milion zawalczył pan Mikołaj. Uczestnik sprawnie przeszedł przez pierwszy etap rozgrywki. Wątpliwości pojawiły się w pytaniu o ostatnią karę śmierci w Polsce. Kiedy Hubert Urbański przeczytał pytanie, uczestnik nie był pewny, którą odpowiedź wybrać, więc postanowił wykorzystać jedno z kół ratunkowych. Wybrał opcję "pół na pół". Po odrzuceniu połowy odpowiedzi niepewny uczestnik zaznaczył odpowiedź "B". Stwierdził, że może zadzwonić do przyjaciela, ale woli tę opcję zachować na później. Co ciekawe po drugiej stronie słuchawki czekała na niego teściowa. Odpowiedź okazała się prawidłowa. Hubert Urbański dodał, że do 1996 roku sądy orzekały karę śmierci w wymiarze symbolicznym, a w 1997 roku karę śmierci zastąpiło dożywocie. Dalej pan Mikołaj mknął jak strzała. Odcinek zakończył z wygraną 125 tysięcy złotych i do miliona zostały mu zaledwie trzy pytania. W kolejnym odcinku będzie kontynuować rozgrywkę. Jak sądzicie, uda mu się zostać kolejnym zwycięzcą polskiej edycji programu?

'Milionerzy' "Milionerzy". Gdzie w 2013 roku zniesiono zakaz noszenia spodni przez kobiety?

W 1988 roku w Krakowie wykonano ostatnią karę śmierci w Polsce. W jaki sposób?

  • A: przez rozstrzelanie
  • B: przez powieszenie
  • C: przez otrucie
  • D: przez ścięcie

'Milionerzy'.'Milionerzy'. fot. Player.pl

"Milionerzy". Te pytanie sprawiły trudność uczestnikom

W 610. odcinku "Milionerów" pan Przemysław dostał na pozór łatwe pytanie. Prowadzący poprosił, aby uczestnik dokończył przysłowie: "Powiedział nam Bartek...". Dla pana Przemysława było to nie lada wyzwanie. Nie spodziewał się trudności przy tej kategorii. Przyznał, że nie wie, jaka jest odpowiedź. Na szczęście, udało mu się wybrać dobrą opcję. W 606. odcinku teleturnieju "Milionerzy" pani Natalia została zapytana o to, co produkowała fabryka "Łucznik"? Uczestniczka zaryzykowała, nie opłaciło się. Pozornie banalne pytanie za 500 złotych pokonało panią Zuzannę, studentkę medycyny z Konina. Uczestniczka po usłyszeniu poprawnej odpowiedzi złapała się za głowę. Chodziło o "czarny lód". W 609. odcinku "Milionerów" grę kontynuował pan Mateusz. Przy pytaniu: O którym polityku Kukiz śpiewał "kiedyś tak kochałem ciebie"? uczestnik musiał zaryzykować

Więcej o: