"Milionerzy". Pytanie o warzywa psiankowate wprawiło uczestnika w osłupienie. Nie pomógł nawet telefon do przyjaciela

W 623. odcinku "Milionerów" wystąpił pan Rafał. Początkowo mężczyzna całkiem nieźle sobie radził. Trudności zaczęły narastać wraz z biegiem gry. Największy kłopot przyprawiło mu pytanie o zarazę ziemniaczaną.

"Milionerzy" to jeden z najpopularniejszych teleturniejów. Widzowie od lat śledzą losy zmagających się z trudnymi pytaniami uczestników. W 623. odcinku "Milionerów" w fotelu naprzeciwko prowadzącego Huberta Urbańskiego zasiadł pan Rafał Rólka z Warszawy. Mężczyzna niegdyś studiował matematykę na Uniwersytecie im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, a teraz zajmuje się ubezpieczeniami. Początkowo gra uczestnika była prosperująca. Pan Rafał z małą pomocą trafnie odpowiadał na kolejne pytania. Spory problem pojawił się dopiero przy pytaniu za 10 tysięcy złotych. 

Zobacz wideo Pytania, które mocno zaskoczyły uczestników teleturnieju "Milionerzy". Odpowiedzielibyście na nie?

"Milionerzy". Zaraza ziemniaczana atakuje psiankowate, a więc:

Uczestnik usłyszał pytanie o zarazę ziemniaczaną, Miał do wyboru cztery opcje:

  • A. kapustę brukselską 
  • B. pomidory i papryki 
  • C. fasolę i groch 
  • D. marchew i pietruchę 

'Milionerzy''Milionerzy' player.pl/'Milionerzy'

Chwilę po usłyszeniu opcji jego mina wyraźnie zbladła. Początkowo mężczyzna zaczął po kolei analizować kolejne odpowiedzi. Wyznał, że jego zdaniem najbardziej prawdopodobne jest C. Mimo to do końca nie miał pewności, którą odpowiedź powinien wybrać. 

"Milionerzy". Poprawna odpowiedź na pytanie o zarazę ziemniaczaną

Po krótkim namyśle pan Rafał przyznał, że waha się między C i D. Ostatecznie zdecydował się na wykorzystanie ostatniego koła ratunkowego i zadzwonił do przyjaciela, który upewnił go w przekonaniu, że prawidłową odpowiedzią może być C. W związku z tym pan Rafał po chwili namysłu postanowił zaufać przyjacielowi i zaznaczył wytypowaną przez niego odpowiedź. Niestety, okazało się, że poprawną  odpowiedzią na pytanie o zarazę ziemniaczaną jest B: pomidory i papryka. Pan Rafał musiał opuścił studio, bogatszy jedynie o gwarantowany tysiąc złotych. W nowej klasyfikacji do gry przystąpił kolejny uczestnik. 

"Milionerzy". Ciekawe pytania z poprzednich odcinków 

W 622. odcinku "Milionerów" o główną wygraną walczyła pani Justyna. Uczestniczka z łatwością poradziła sobie z pytaniem o rozmowę ministra Przemysława Czarnka z robotem. Odpowiedź okazała się dla niej banalnie prosta. Kobieta bez wahania przyznała, że to robot przypominający podobiznę Mikołaja Kopernika zdradził czy wprowadzenie łaciny do szkół ma sens. Z kolei w 621. odcinku "Milionerów" padło pytanie o nagrodę, która połączyła tytuły, takie jak "Baśń o wężowym sercu albo wtórne słowo o Jakubie Szeli", "Kajś" i "Mondo cane". Po usłyszeniu pytania uczestniczka była nieco zbita z tropu. Niestety, nie udało jej się wybrać prawidłowej odpowiedzi i musiała zakończyć grę. Natomiast w 619. odcinku "Milionerów" wystąpił pan Łukasz. Mężczyzna poległ na pytaniu o atmosferę fizyczną. Jesteście fanami "Milionerów"? Premierowe odcinki są emitowane od poniedziałku do czwartku o godzinie 20:55 na antenie TVN

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.