Agnieszka ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia" jest już mamą. Teraz robi kolejny krok. "Czekałam na to"

Agnieszka ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia" kilka miesięcy temu urodziła syna. Niedawno podzieliła się z obserwatorami informacją, jakie są jej dalsze plany.

Agnieszka Antosik pojawiła się w drugiej edycji matrymonialnego show TVN-u. Eksperci połączyli już w parę z Marcinem Wichrowskim. Choć początkowo wydawali się być dobrani idealnie, czas zweryfikował ich relację. Związek ostatecznie się rozpadł, a kobieta znalazła miłość poza programem. Rok temu para zdecydowała się na ślub. Niedługo później, uczestniczka podzieliła się radosną nowiną, że spodziewa się dziecka. Kiedy maluch przyszedł już na świat, na Agnieszkę czeka kolejny krok - powrót do pracy.

Zobacz wideo "Ślub od pierwszego wejrzenia". Wydawało się, że te pary przetrwają

Agnieszka ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia" wraca do pracy po macierzyńskim

Chociaż uczestniczka "Ślubu od pierwszego wejrzenia" cały czas była aktywna w mediach społecznościowych, nie podjęła się pracy jako influencerka. Po udziale w programie skupiła się na rozwijaniu własnej firmy. Już w show dała się poznać jako zapracowana bizneswoman, dla której kariera jest istotną częścią codzienności. Jako świeżo upieczona mama nie ma zamiaru osiąść na laurach. Zapowiedziała już na Instagramie, że wraca do pracy.

Mama wraca do pracy. Czekałam na ten moment, kiedy będę mogła pracować, cieszyć się czasem z rodziną i odpoczywać w tym samym miejscu. Kiedyś nie wierzyłam, że może mi się to udać, kiedyś oglądałam takie zdjęcia ze ślinką na ustach i myślami: "też bym tak chciała", a czasami i nawet zazdrościłam, że ktoś tak ma, a ja nie... Teraz jestem w tym miejscu, robię sobie słoneczne "workation" (wakacje połączone z pracą - red.), rozpoczynam pracę, nowe projekty i mam pierwsze wakacje od urodzenia synka - napisała prosto z Teneryfy.
 

W dalszej części wpisu Agnieszka wyjaśniła, że długo pracowała na moment, w którym znajduje się teraz w życiu. Zmotywowała również swoich obserwatorów, aby nie bali się marzyć i wyznaczać cele. Jak przyznała, sama borykała się z wieloma blokadami, które musiała zwalczyć. Pod postem uczestniczki posypały się gratulacje.

Antek Królikowski Antoni Królikowski w ostatnim roku nie próżnował. Przypominamy jego skandale

Powrót kobiet do pracy po macierzyńskim

Powrót po urlopie macierzyńskim jest trudny dla wielu kobiet. Problem wynika m.in. ze społecznie nierównego podziału obowiązków rodzicielskich. W 2022 roku Polski Instytut Ekonomiczny przeprowadził badania, z których wynika, że aż 98 proc. ojców i tylko 62 proc. matek dzieci w wieku od jeden do trzech lat jest aktywnych zawodowo. W 68 proc. rodzin z małymi dziećmi - w których oboje rodziców pracuje - to mamy biorą na siebie w obowiązki opiekuńcze. W przypadku choroby to również one najczęściej zostają w domu (50 proc.).

Więcej o: