"Milionerzy". Kim była Makryna Mieczysławska? Pan Krzysztof nie miał pojęcia

W 600. odcinku "Milionerów" pan Krzysztof został zapytany o Makrynę Mieczysławską. Uczestnik musiał wykorzystać dwa koła ratunkowe.

W 600. odcinku "Milionerów" o główną wygraną walczył pan Krzysztof Okoński z Poznania. Uczestnik szedł jak burza, dopóki nie usłyszał pytania za gwarantowane 40 tysięcy złotych. Dotyczyło ono postaci historycznej, która pojawiła się w wielu utworach literackich. Czy mężczyźnie udało się poprawnie odpowiedzieć?

Zobacz wideo Pytania, które mocno zaskoczyły uczestników teleturnieju "Milionerzy". Odpowiedzielibyście na nie?

'Milionerzy'"Milionerzy". Kto w bajce zamieszkiwał Szmaragdowe Oczko? Pani Anna poległa

"Milionerzy". Makryna Mieczysławska, bohaterka poematu Słowackiego, dramatu Wyspiańskiego i powieści Dehnela była:

A. fałszywą zakonnicą

B. żoną Andrzeja Towiańskiego

C. córką Jakuba Franka

D. matką papieża Grzegorza XVI

'Milionerzy'"Milionerzy". Pani Agnieszka dostała pytanie o wykrzykniki. Poległa

"Milionerzy". Prawidłowa odpowiedź pytanie o Makrynę Mieczysławską

Pan Krzysztof nigdy nie słyszał o Makrynie Mieczysławskiej. Bez chwili wahania postanowił wykorzystać telefon do przyjaciela. Po drugiej stronie linii czekała jego mama, która jednak również nie znała odpowiedzi. Uczestnik zdecydował się więc zapytać także publiczność. Mężczyzna zaufał wskazaniom widowni i zaznaczył wariant A. Dzięki temu mógł kontynuować grę.

"Milionerzy". Ciekawe pytania z ostatnich odcinków

W 598. odcinku "Milionerów" pani Alicja została zapytana o pasmo górskie, w którym znajduje się najwyższy szczyt Europy. Uczestniczka zdradziła nawet, że powtarzała geografię przed zgłoszeniem się do teleturnieju. Niestety, jej starania niewiele pomogły i nie miała pojęcia, która odpowiedź jest właściwa. Na szczęście kobieta miała do dyspozycji koła ratunkowe. W tym wypadku nieoceniona okazała się publiczność.

W 594. odcinku "Milionerów" pan Marek usłyszał nietypowe pytanie na temat słynnych samobójców. Dzięki właściwej dedukcji uczestnikowi udało się jednak odpowiedzieć poprawnie i mógł kontynuować grę.

W 593. odcinku "Milionerów" pani Katarzyna nie poradziła sobie z ortografią. Nie pomógł nawet telefon do przyjaciela. Uczestniczka opuściła studio z gwarantowanym tysiącem złotych.

Więcej o: