Co z "The Crown" po śmierci królowej Elżbiety II? Scenarzysta nie ma dobrych wieści

Królową Elżbietę II pożegnali i oddali hołd politycy, głowy państw, a także wiele gwiazd. Reżyser opowiadającego o losach rodziny królewskiej serialu "The Crown" również postanowił oddać szacunek królowej. Na ten smutny scenariusz twórcy szykowali się od dawna.

Podczas 70-letniego królowa Elżbieta II była świadkiem historycznych wydarzeń, a także władczynią, która przeżyła aż 15 brytyjskich premierów. Rodzina królewska od lat była na świeczniku popularności nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale i na świecie. Życie królowej i rodziny śledziły media oraz tabloidy. Niesamowita i często tajemnicza historia skłoniła także twórców do nakręcenia bijącego rekordy popularności serialu "The Crown". Ostatni, szósty sezon, stoi jednak pod znakiem zapytania. 

Nie żyje królowa Elżbieta IICo oznacza dziesięć dni żałoby narodowej po odejściu królowej?

Zobacz wideo

Co z "The Crown" po śmierci królowej?

W poprzednich sezonach "The Crown" mogliśmy śledzić grę aktorską Olivii Colman, która wcielała się w królową Elżbietę II. Z kolei w dwóch kolejnych zastąpi ją znana z "Harry’ego Pottera" Imelda Staunton. Serialowa opowieść zdradza codzienne życie rodziny królewskiej, a także ludzi z jej bliskiego otoczenia. Popularna historia zdobyła już wiele wyróżnień - siedem Złotych Globów i 21 statuetek Emmy.

Twórca ekranizacji i główny scenarzysta serialu, Peter Morgan, wyraził głęboki żal oraz smutek z powodu śmierci monarchini. W wywiadzie zdradził, że prace nad kolejnymi sezonami zostaną zawieszone ze względu na szacunek i oddanie czci.

Serial "The Crown" to swego rodzaju list miłosny do niej. Na ten moment nie mam nic więcej do dodania poza ciszą i szacunkiem. Spodziewam się, że właśnie przez wzgląd na ów szacunek, przestaniemy na razie kręcić - powiedział Morgan.

Księżna Diana"The Crown". Są nowe zdjęcia z planu produkcji. Elizabeth Debicki jako Lady Di

Ekipa serialu "The Crown" zawiesza prace nad kolejnymi sezonami

Ekipa oraz obsada popularnego serialu "The Crown" opowiadającego losy rodziny królewskiej od dawna była przygotowana na smutne chwile związane ze śmiercią królowej Elżbiety II. Już w 2016 roku, a więc tuż po debiutanckim pierwszym sezonie, jeden z reżyserów, Stephen Daldry, ujawnił, że gdy królowa Elżbieta II umrze, prace na planie zostaną zawieszone na jakiś czas.

Więcej o: