Wołodymyr Zełenski zabrał głos w sprawie Eurowizji. Zapowiedział konkurs za rok i wskazał konkretne miasto

Wołodymyr Zełenski pogratulował na Instagramie zespołowi Kalush Orchestra. Prezydent zdradził również, którym mieście chce zorganizować przyszłoroczny Konkurs Piosenki Eurowizji.

Więcej aktualnych informacji ze na temat Konkursu Piosenki Eurowizji znajdziecie na stronie Gazeta.pl

Zobacz wideo Co zrobić, by wygrać Eurowizję? Analizujemy sympatie widzów na podstawie przykładów z zeszłych lat

Sobotni sukces Ukrainy w 66. edycji Konkursu Piosenki Eurowizji nie był chyba dla nikogo zaskoczeniem. Niektórzy jednak nie zgadzają się z werdyktem i uważają, że członkowie Kalush Orchestra nie zasłużyli na wygraną. Ze zwycięstwa reprezentantów swojej ojczyzny cieszy się natomiast Wołodymyr Zełenski. Zdradził, w którym mieście odbędzie przyszłoroczny konkurs.

Wołodymyr Zełenski zabrał głos w sprawie Eurowizji. Zapowiedział konkurs za rok i wskazał konkretne miasto

Prezydent Ukrainy pogratulował na Instagramie zespołowi Kalush Orchestra wygranej na Eurowizji. Zapewnił także, że zadba o to, aby przyszłoroczny konkurs odbył się w odbudowanym Mariupolu. Nasi wschodni sąsiedzi będą organizować to wydarzenie już po raz trzeci. Polityk wyznał też, że wierzy w rychłe zakończenie wojny i zwycięstwo swojego kraju.

Nasza odwaga imponuje światu, nasza muzyka podbija Europę! W przyszłym roku Ukraina będzie gospodarzem Eurowizji! Po raz trzeci w swojej historii. I wierzę, że nie po raz ostatni. Dołożymy wszelkich starań, aby gościć uczestników i gości Eurowizji w ukraińskim Mariupolu. Wolnym, spokojnym, odbudowanym! Dziękujemy za zwycięstwo zespołowi Kalush Orchestra i wszystkim, którzy na nas głosowali! Jestem pewien, że nasz zwycięski akord w walce z wrogiem nie jest daleko. Chwała Ukrainie! - napisał na Instagramie prezydent.
 

Mamy nadzieję, że Wołodymyrowi Zełenskiemu uda się zrealizować plan.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.