"Nasz nowy dom". Z sufitu skapywała woda, dochodziło do zwarć. Ekipa Katarzyny Dowbor zdziałała cuda

Ekipa show "Nasz nowy dom" znalazła się na Zamojszczyźnie, aby pomóc rodzinie mieszkającej w tragicznych warunkach.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na Gazeta.pl.

Ekipa programu "Nasz nowy dom" stawiła się w Skierbieszowie, niewielkiej wsi w pobliżu Zamościa, gdzie mieszkają Katarzyna i Jan z trójką dzieci - Julią, Dominiką i Marcelem. Rodzina w dość krótkim czasie zaczęła mierzyć się z poważnymi wyzwaniami. Mężczyzna zaczął nadużywać alkoholu, jednak ze względu na żonę i dzieci zdecydował się podjąć leczenie i udało mu się wyjść z nałogu. Dwa lata temu u Marcela, najmłodszego z trójki, zdiagnozowano autyzm. Rodzice są zdeterminowani, aby zapewnić dzieciom szczęśliwe życie, jednak sytuację utrudniła utrata pracy Jana. Mężczyzna obecnie podejmuje się jedynie dorywczych zleceń, a rodziny nie stać na przeprowadzenie generalnego remontu.

Zobacz wideo Katarzyna Dowbor dumna z brata, który przyjął uchodźców

'Siódme niebo'W "Siódmym niebie" wiedli idealne życie, a w rzeczywistości? Nie do końca

"Nasz nowy dom". Ekipa pomogła rodzinie ze Skierbieszowa

Zmiany w domu były konieczne w zasadzie od zaraz. Problemy techniczne w budynku zagrażały ich zdrowiu i życiu. W starej instalacji elektrycznej dochodziło do zwarć, w dodatku rodzina nie miała dostępu do ciepłej wody i ogrzewała się jedynie piecem kaflowym. Do mieszkania skapywała woda z przeciekającego dachu. Życie utrudniała także bardzo mała przestrzeń. Po śmierci rodziców Jana on i jego brat podzielili dom na pół, dlatego pięcioosobowa rodzina miała do dyspozycji jedynie dwa pokoje.

Jeden z nich służył jako sypialnia, a drugi jako kuchnia. Nie mieli łazienki, a z toalety korzystali na zewnątrz. Mieszkańcy Skierbieszowa mają do dyspozycji jeszcze jedno pomieszczenie, jednak jest zupełnie nieogrzewane i wilgotne, dlatego mogą korzystać z niego wyłącznie latem. Katarzynę Dowbor bardzo poruszył widok trudnych warunków i zapowiedziała, że nie zostawi ich bez pomocy. Gdy rodzina wybrała się na zasłużony odpoczynek, ekipa show "Nasz nowy dom" zabrała się do pracy.

Jennifer Lopez, Jennifer AnistonUnikanie słońca i odpowiednia herbata. Oto sposoby gwiazd na młody wygląd

W pomieszczeniu, które pełniło funkcję kuchni, wymieniono stare meble i zamontowano nowe, jasne i drewniane szafki. Postawiono także nowy stół i krzesła, a co najważniejsze - dawny piec kaflowy został wymieniony na nowy kominek. Rodzina otrzymała też miejsce do odpoczynku - dużą kanapę i stolik z telewizorem. Dzieci mają w końcu biurko i prawdziwy kąt do nauki. Dom został także wyposażony w liczne i obszerne szafy, a kolor ścian oraz mebli utrzymano w jasnych odcieniach, aby optycznie powiększyć przestrzeń. Zdjęcia z metamorfozy domu w Skierbieszowie znajdziecie w naszej galerii.

---

Plotek.pl jest dla Was i dla Was piszemy o rozrywce. Ale to nie znaczy, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie.

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy siły z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: