Eurowizja 2022. Internauci wybrali już piosenkę. Nie mają wątpliwości, kto powinien jechać do Turynu

Już w sobotę poznamy polskiego reprezentanta w Konkursie Piosenki Eurowizji 2022. W tym roku na wynik wpłyną także głosy telewidzów. Tymczasem internauci zagłosowali już na swojego faworyta.

Więcej aktualnych informacji ze świata muzyki znajdziecie na stronie Gazeta.pl

Zobacz wideo Doda oceniła piosenkę Darii na Eurowizję. Ma uwagi do artystki

Już w sobotę, 19 lutego, odbędą się polskie preselekcje do tegorocznej Eurowizji. Choć o szansę reprezentowania naszego kraju walczyć będzie dziesięciu kandydatów, to tylko troje z nich ma, według internautów, realne szanse. Do grona faworytów należą: Kuba Szmajkowski, Ania Byrcyn oraz Krystian Ochman. Na wyraźne prowadzenie wysuwa się jednak ten ostatni, o czym świadczą wyniki plebiscytu "Nasz Faworyt PL2022" organizowanego przez portal Dziennik Eurowizyjny.

Eurowizja 2022. Krystian Ochman faworytem internautów

W miniony poniedziałek portal Dziennik Eurowizyjny podał wyniki plebiscytu "Nasz Faworyt PL2022", w którym internauci wybierali swojego kandydata do zwycięstwa w polskich preselekcjach do Eurowizji. Głosowanie wygrał Krystian Ochman i jego piosenka "River". Zwycięzca "The Voice of Poland" zdobył  17,53 procent poparcia. Na drugim miejscu znalazł się Kuba Szmajkowski z utworem "Lovesick". Podium zamyka Ania Byrcyn i "Dokąd". Co ciekawe, zaliczana wcześniej do grona faworytów Daria z piosenką "Paranoia" zajęła dopiero piąte miejsce.

Eurowizja 2022. Kto wybierze polskiego reprezentanta?

W tym roku na wybór polskiego reprezentanta będzie przebiegał inaczej niż w poprzednich latach. Zwycięzcę preselekcji wybierze pięcioosobowe jury, w którego skład wejdą: Halina Frąckowiak, piosenkarka, Marek Sierocki, dziennikarz muzyczny, Marcin Kusy, dyrektor radiowej Jedynki, Krystian Kuczkowski, dyrektor programowy TVP oraz Szymon Orłowski, muzyk i kompozytor. Wpływ na wynik będą miały także SMS-y telewidzów, którzy będą mogli głosować na swoich faworytów podczas transmitowanego na żywo koncertu konkursowego.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.