"Squid Game". Koreański serial Netfliksa zbiera świetne recenzje. Dziecięce zabawy mogą okazać się bardzo mroczne

Przez premierę wyczekiwanego trzeciego sezonu "Sex Education" subskrybenci Netfliksa mogli przegapić inną produkcję platformy, która dołączyła do biblioteki tego samego dnia. "Squid Game" to gratka dla fanów "Black Mirror" czy "Igrzysk śmierci".

Fabuła serialu "Squid Game" jest - przynajmniej z samego opisu - dość prosta. 456 osób, każda zmagająca się z poważnymi problemami finansowymi i gigantycznymi długami, dostaje propozycję wzięcia udziału w tytułowej grze. Muszą konkurować ze sobą w serii sześciu dziecięcych zabaw, jednak każda z nich zawiera śmiertelny zwrot akcji. Uczestnicy walczą na śmierć i życie, a zwycięzców będzie tylko troje. Stawka jest jednak wysoka - nagroda to 45,6 miliardów wonów południowokoreańskich (ok. 150 mln złotych).

Zobacz wideo Kuba Nowaczkiewicz wymienia ulubione sceny erotyczne z filmów i seriali

Serial 'Lucyfer'Tom Ellis i Lauren German są parą? Aktorka wyznaje: Kocham go

"Squid Game" ze znakomitymi recenzjami

Pierwszy, składający się z dziewięciu odcinków, sezon "Squid Game" trafił na platformę Netflix w piątek 17 września. Chociaż serial ma dużą konkurencję w postaci niedawnych premier największych hitów platformy ("Dom z papieru", "Lucyfer" czy wspomniane wcześniej "Sex Education"), radzi sobie naprawdę nieźle. Zaledwie w kilka dni "Squid Game" znalazł się na piątym miejscu top 10 najchętniej oglądanych produkcji. Serial zbiera też bardzo dobre recenzje. Ocena w portalu IMDb to obecnie 8,3/10, natomiast na polskim Filmwebie - 7,7/10. Z kolei w serwisie Rotten Tomatoes, agregującym opinie krytyków, "Squid Games" póki co ma 100 proc. pozytywnych recenzji.

 

Południowokoreańskie filmy i seriale w ostatnim czasie bardzo mocno przebijają się do kultury masowej. Doskonałym przykładem na to jest nagrodzony czterema Oscarami (w tym dla najlepszego filmu), Złotym Globem i nagrodą BAFTA film "Parasite" z 2019 roku. Póki co wiele wskazuje na to, że "Squid Game" ma ogromne szanse, aby dorównać popularnością największym hitom Netfliksa, jak uwielbiany na całym świecie "Dom z papieru".

Więcej o: