"Milionerzy". Pytanie o trzech muszkieterów. Hubert Urbański ledwo wytrzymał, słysząc wywody uczestniczki

Jaką bronią posługiwali się trzej muszkieterowie? Carolina nie znała powieści Aleksandra Dumasa. Nie była pewna, skąd mogli pochodzić bohaterowie.

Carolina, studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej, w show TVN "Milionerzy" bez problemu poradziła sobie z pierwszym pytaniem. Za to drugie, pytanie za tysiąc złotych, dotyczące francuskiej literatury sprawiło jej problem.

Zobacz wideo Katarzyna Kolenda-Zaleska o swoich największych wpadkach na antenie

"Milionerzy". Mistrzami jakiej broni są Atos, Portos i Aramis z książki Aleksandra Dumasa

A: szabli

B: szpady

C: włóczni

D: miecza

Uczestniczka od razu przyznała, że nie zna książki Aleksandra Dumasa. Imiona bohaterów nie wiedzieć czemu skojarzyły się jej z greką.

Nie znam tej książki. Zdecydowanie. (...) Przede wszystkim te imiona kojarzą mi się trochę z greką. Zatem to powinny być bronie nowoczesne szabla raczej nie miecz. Więc zostałaby pewnie włócznia. Chociaż z drugiej strony ten gość, Aleksander Dumas, to jest Francuz. A przynajmniej powinien być Francuz. Nazwisko brzmi z francuska. A zatem sądziłabym, że będzie to broń, która z tą Francją się kojarzy. Szabla raczej nie. Szabla kojarzy mi się z Polską. Choć nie tylko. Z Francją Kojarzy mi się bardziej szpada albo miecz. No dobra raczej sięgnę po jakieś kółko.

Hubert Urbański ledwo wytrzymał, słysząc wywody uczestniczki. Kiedy postanowiła poprosić o koło ratunkowe, zastanawiała się, czy publiczność może znać odpowiedź na tak trudne pytanie.

Nie chciałabym palnąć gafy. Byłoby potwornie głupio, gdyby okazało się, że jest to bardzo znana książka, a ja po prostu jestem ignorantką.

Carolina poprosiła o pomoc publiczność. Ta nie miała problemu ze wskazaniem odpowiedzi B: szpady. Uczestniczka stwierdziła:

Czyli jednak jestem ignorantką.

"Milionerzy". Mistrzami jakiej broni są Atos, Portos i Aramis z książki Aleksandra Dumasa? Odpowiedź na pytanie

Atos, Portos i Aramis to bohaterowie najsłynniejszej powieści Aleksandra Dumasa z gatunku płaszcza i szpady. Aż 72 proc. publiczności wskazało na szpadę. Zatem i Carolina zdecydowała się na zaznaczenie definitywnie odpowiedzi B. Wtedy Hubert Urbański przypomniał, że chodzi właśnie o książkę "Trzej muszkieterowie" i przypomniał dewizę głównych bohaterów powieści Aleksandra Dumas

Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego.

Odpowiedź "B", którą zaznaczyła Carolina, była poprawna, dzięki czemu zdobyła 1 tys. złotych i mogła kontynuować grę o milion.

Więcej o:
Copyright © Agora SA