"Milionerzy". Pytanie z biologii przerwało dobrą passę uczestnika. Koło nie wystarczyło

"Milionerzy". W 414. odcinku dziewiątego sezonu uczestnik musiał zmierzyć się z niełatwym pytaniem z dziedziny biologii.

"Milionerzy" są jednym z najchętniej oglądanych programów rozrywkowych w Polsce. Uczestnicy teleturnieju walczą o główną wygraną, którą jest milion złotych. Aby zdobyć tytułową sumę, muszą przebrnąć przez dwanaście zróżnicowanych pytań. Co więcej, do dyspozycji mają trzy koła ratunkowe: telefon do przyjaciela, pół na pół oraz zamiana pytania, a także dwa progi gwarantowane, przy drugim i siódmym pytaniu. W 414. odcinku dziewiątego sezonu programu Hubert Urbański zapytał pana Macieja o to, które z żył transportują krew utlenowaną. 

"Milionerzy". Które z wymienionych inaczej niż reszta żył transportują krew utlenowaną?

  • A: "żyły podobojczykowe"
  • B: "żyły płucne"
  • C: "żyły przełykowe"
  • D: "żyły tchawicze"

Maciej Maliński z Gniezna postanowił spróbować swoich sił w walce o milion złotych. Przez pierwsze pytania przebrnął bez większych trudności, na niektóre z nich znając odpowiedź jeszcze przed obejrzeniem możliwych wariantów. Niestety, dobra passa skończyła się, gdy uczestnik dotarł do pytania z dziedziny, która była mu kompletnie obca. Aby nie pozbawiać się nadziei na dalszą grę, pan Maciej postanowił skorzystać ze swojego ostatniego koła ratunkowego, którym był telefon do przyjaciela, jednak tak jak się spodziewał, pan Piotr nie znał prawidłowej odpowiedzi.

Po chwili namysłu uczestnik doszedł do wniosku, że nie chce ryzykować utraty 35 tysięcy złotych. Gdy ostatecznie zadeklarował swoją rezygnację, Hubert Urbański zapytał go jeszcze o to, który z wariantów obstawiłby, gdyby zdecydował się grać dalej. Pan Maciej zasugerował, że najprawdopodobniej wybrałby odpowiedź D "żyły tchawicze". Okazało się, że rezygnując z dalszej gry, uchronił się przed utratą sporej sumy, prawidłową odpowiedzią na to pytanie był bowiem wariant B "żyły płucne". Uczestnik opuścił więc studio z całkiem pokaźną kwotą 75 tysięcy złotych. 

Zobacz wideo Daria Ładocha woli blondynów, ale jest z brunetem [Koło Plotka]
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.