"Milionerzy". Pytanie o laureatów Nagrody Nobla warte pół miliona złotych. Uczestnikowi trudno było podjąć decyzję

"Milionerzy". W powtórce 341. odcinka 6. sezonu teleturnieju Hubert Urbański zapytał uczestnika o laureata Nagrody Nobla. Pytanie za pół miliona sprawiło panu Mikołajowi nie lada zagwozdkę.

"Milionerzy" to jeden z najpopularniejszych programów rozrywkowych w Polsce. Od lat gromadzi przed telewizorami miliony widzów spragnionych porządnej dawki wiedzy i rozrywki. Emitowane obecnie powtórki programu są świetną okazją do tego, by przypomnieć sobie zarówno te najciekawsze, jak i najbardziej problematyczne pytania. W 341. odcinku 6. sezonu Hubert Urbański zapytał bowiem uczestnika o laureatów Nagrody Nobla. 

player.pl/programy-online"Milionerzy". Kiedy samiec jelenia gubi poroże? Uczestniczka straciła szansę na wygraną

"Milionerzy". Któremu laureatowi Król Szwecji wręczyłby Nagrodę Nobla, gdyby ten do Sztokholmu przybył? 

  • A: "Władysławowi Reymontowi"
  • B: "Lechowi Wałęsie"
  • C: "Czesławowi Miłoszowi"
  • D: "Wisławie Szymborskiej"

Mikołaj Wieczorek z Poznania po raz trzeci zasiadł w studiu "Milionerów", tym razem mając przed sobą już tylko dwa pytania do głównej wygranej oraz jedno koło ratunkowe w zanadrzu. Dalsza gra zapowiadała się więc bardzo obiecująco. Niestety, kłopotliwe okazało się już pytanie za pół miliona złotych, a jego analiza zajęła panu Mikołajowi trochę więcej czasu. 

player.pl/programy-online"Milionerzy". W drobny mak coś rozbijamy, a także...? Pozornie łatwe pytanie za 500 złotych

Chociaż uczestnik nie był pewien żadnej z podanych odpowiedzi, najbardziej skłaniał się ku wariantowi B "Lechowi Wałęsie". Swoje przypuszczenia umotywował, stwierdzając, iż Lech Wałęsa dostał, jako jedyny spośród wymienionych, Pokojową Nagrodę Nobla, a ta prawdopodobnie jest wręczana, w którymś ze skandynawskich krajów. Nieco później, pan Mikołaj rozważał również odpowiedzi C "Czesławowi Miłoszowi" oraz D "Wisławie Szymborskiej", dodając, że zbyt wiele skojarzeń związanych z odpowiedziami, nie pozwala mu podjąć prawidłowej decyzji. Po chwili zastanowienia postanowił więc skorzystać ze swojego ostatniego koła ratunkowego, którym było "pół na pół". System odrzucił dwa błędne warianty a mianowicie B "Lechowi Wałęsie" oraz D "Wisławie Szymborskiej". 

Niestety, uczestnik nie potrafił wskazać, która spośród pozostałych odpowiedzi, może być prawidłowa. Z tego względu postanowił zakończyć grę i opuścić studio "Milionerów" z sumą 250 tysięcy złotych. 

Prawidłowy okazał się wariant A czyli "Władysław Reymont". Pisarz nie mógł stawić się po odbiór nagrody, ponieważ w tamtym czasie miał problemy zdrowotne. 

Zobacz wideo W teledysku do piosenki "Słowa" zagrał przypadkowy plażowicz. Myślał, że nikt tego nie będzie oglądał
Więcej o: