"Milionerzy". Które hasło wzbudziło kontrowersje przed wyborami parlamentarnymi w 2019 roku?

W powtórce 333. odcinka 6. edycji "Milionerów" Hubert Urbański zapytał uczestnika o kontrowersyjną akcję poprzedzającą wybory parlamentarne na jesieni 2019 roku. Czy pan Michał zaznaczył poprawną odpowiedź?

"Milionerzy" to program, który od lat przyciąga tysiące widzów przed ekrany telewizorów. Obserwują oni zmagania uczestników w walce o milion złotych. Droga do głównej nagrody poprzedzona jest dwunastoma pytaniami i dwoma progami gwarantowanymi. Uczestnicy mają do dyspozycji trzy koła ratunkowe: telefon do przyjaciela, pomoc publiczności i pół na pół. W powtórce 333. odcinka 6. sezonu programu Hubert Urbański zapytał uczestnika o akcję, która wzbudziła dezaprobatę przed wyborami parlamentarnymi w 2019 roku.

player.pl"Milionerzy". Upadek konfederacji, królobójstwo i emigracja. Pytanie z historii utrudniło grę uczestniczce

"Milionerzy". Akcja z tym hasłem wzbudziła dezaprobatę przed wyborami parlamentarnymi jesienią 2019 roku.

  • A: "Przewietrzcie berety!"
  • B: "Z nóg bambosze, do urn proszę"
  • C: "Nawet azor daje głos"
  • D: "Nie świruj, idź na wybory!"

Michał Jabłoński, kontroler finansowy z Warszawy, bezproblemowo odpowiedział na cztery pierwsze pytania. Jednak gdy Hubert Urbański zapytał go o akcję promującą udział w wyborach parlamentarnych w 2019 roku, uczestnik zaniemówił.

Na wyborach byłem, ale takiej akcji nie pamiętam - przyznał.

player.pl"Milionerzy". Czym jest trombopenia? Pytanie wzbudziło wątpliwości w uczestniku. Stawką było 5 tysięcy złotych

Które hasło wzbudziło kontrowersje przed wyborami parlamentarnymi w 2019 roku? Poznaj prawidłową odpowiedź

Postanowił więc skorzystać z pierwszego koła ratunkowego, którym była "pomoc publiczności". 69% głosujących wskazało jako poprawny wariant D ("Nie świruj, idź na wybory"). Pan Michał postanowił więc zaufać publiczności i zaznaczyć właśnie tę odpowiedź. Okazało się, że była to właściwa decyzja, dzięki której uczestnik zdobył 10 tysięcy złotych. 

Kontrowersja akcji wiązała się z tym, że część osób uznała, że jej organizatorzy wykazali się brakiem szacunku w stosunku do osób chorych psychicznie. 

Zobacz wideo Czy Edyta Górniak za bardzo odleciała? "Czuję dobro z jej strony" [Koło Plotka Extra]
Więcej o: