"Milionerzy". Wiesz, gdzie znajduje się Greenpoint? Sprawdź, czy zaznaczyłbyś prawidłową odpowiedź

"Milionerzy". W powtórce 330. odcinka szóstej edycji programu Hubert Urbański zapytał uczestnika o to, czy wie gdzie znajduje się słynny Greenpoint, nazywany też Little Poland. Jak pan Mirosław poradził sobie z tym pytaniem? Czy znał poprawną odpowiedź?

Program "Milionerzy" już od wielu lat jest jednym z najchętniej oglądanych teleturniejów w Polsce. Jego uczestnicy muszą przebrnąć przez dwanaście różnorodnych pytań, aby finalnie wygrać milion złotych. Ponadto do dyspozycji mają trzy koła ratunkowe: telefon do przyjaciela, pół na pół oraz pytanie do publiczności. W powtórce 330. odcinka szóstego sezonu Hubert Urbański zapytał uczestnika, czy wie, gdzie znajduje się popularny Greenpoint. 

player.pl"Milionerzy". Problematyczne pytanie o gwiazdy na flagach państw. Poznaj prawidłową odpowiedź

"Milionerzy". Greenpoint, nazywany też Little Poland, to część...?

  • A: "Londynu"
  • B: "Nowego Jorku"
  • C: "Chicago"
  • D: "Sydney"

Czy wiesz, gdzie znajduje się słynny Greenpoint? Sprawdź, czy zaznaczyłbyś poprawną odpowiedź

Mirosław Kobus z Warszawy z bez problemu poradził sobie z dwoma pierwszymi pytaniami, zdobywając w ten sposób gwarantowane 1000 złotych. Jednak gdy Hubert Urbański zapytał o to, gdzie znajduje się Greenpoint, uczestnik miał trudności ze wskazaniem prawidłowej odpowiedzi. Niemalże od razu zdecydował się skorzystać z pierwszego koła ratunkowego, którym była pomoc publiczności. Niewiele ponad połowa głosów, wskazywała na odpowiedź B "Nowego Jorku". Na drugim miejscu uplasował się wariant A "Londynu". Zaznaczyło go bowiem 38% głosujących. 

player.pl"Milionerzy". System karbowy to jedna z najstarszych metod...? Schody zaczęły się już przy pytaniu za 500 złotych

Chociaż wynik okazał się niejednoznaczny, to pan Mirosław zdecydował się zaryzykować. Poprosił prowadzącego o zaznaczenie wariantu B "Nowego Jorku". Okazało się, że była to poprawna odpowiedź, a uczestnik wygrał w ten sposób 2 tysiące złotych i mógł dalej walczyć o główną nagrodę, jaką jest milion złotych. 

Greenpoint to dzielnica Brooklynu, będąca jednym z największych skupisk Polaków za granicą.

Zobacz wideo Czy Edyta Górniak za bardzo odleciała? "Czuję dobro z jej strony" [Koło Plotka Extra]
Więcej o: