"Milionerzy". Które metro znane jest z tego, że część jego stacji przypomina jaskinię? Uczestniczka potrzebowała pomocy

"Milionerzy". W powtórce 326. odcinka 6. sezonu Hubert Urbański wprowadził uczestniczkę w zakłopotanie. Pytanie, które usłyszała brzmiało następująco: które metro znane jest z tego, że część jego stacji przypomina jaskinię? Widzowie musieli pomóc kobiecie.

"Milionerzy" zdecydowanie należą do jednego z najchętniej oglądanych telewizyjnych show. Nie ma się co dziwić, w końcu przynoszą widzom wiele emocji i pozwalają na sprawdzenie swojej wiedzy o otaczającym nas świecie. Z pozycji widza program jest naprawdę przyjemny. Gorzej mają jednak uczestnicy, którzy walczą o realne pieniądze i w stresującej sytuacji muszą podejmować racjonalne decyzje. Tak właśnie czuła się Jolanta Glinka-Kalisz, która grała o milion złotych w poniedziałkowym odcinku.

Paulina Krupińska i Damian Michałowski 'Milionerzy' "Milionerzy". Gdzie znajdziesz tuk? W odpowiedzi pomogła "facetka od polskiego"

"Milionerzy". Pytanie z programu

Jolanta Glinka-Kalisz miała okazję kontynuować grę, którą rozpoczęła w poprzednim odcinku, w którym odpowiedziała już na pierwsze trzy pytania, mając jednocześnie 2 tysiące złotych na koncie. Nauczycielce zostały również do wykorzystania dwa koła ratunkowe - telefon do przyjaciela oraz pytanie do publiczności. Na widowni dzielnie kibicował jej mąż - Grzegorz. Uczestniczka była bardzo skupiona i pewna swoich odpowiedzi, a gra aż do pytania szóstego szła jej jak po maśle. Przy pytaniu wartym 20 tysięcy złotych pojawiły się jednak pewne trudności. 

"Milionerzy". Które metro znane jest z tego, że część jego stacji przypomina jaskinię?

  • A. sztokholmskie
  • B. warszawskie
  • C. londyńskie
  • D. moskiewskie

"Milionerzy". Odpowiedź na pytanie z programu

Uczestniczka zareagowała na pytanie chwilą ciszy. Miała zaskoczenie wymalowane na twarzy. Po krótkim namyśle postanowiła odrzucić odpowiedź B - warszawskie. Stwierdziła też, że metro londyńskie nie przypomina jaskini. Nie była przekonana co do odpowiedzi D - moskiewskiego.

Z tego co pamiętam, są przepiękne obrazy. Nigdy nie byłam, ale widziałam zdjęcia. Prawdę powiedziawszy chciałabym kiedyś to zobaczyć - powiedziała.

Nie miała pojęcia jak wygląda metro sztokholmskie, więc postanowiła poprosić o pomoc publiczność. Widownia wskazała większością głosów odpowiedź A - sztokholmskie. Uczestniczka zaznaczyła tę odpowiedź i okazało się, że jest ona prawidłowa. Hubert Urbański wytłumaczył, że w latach 70-tych architekci zdecydowali pokryć naturalne powierzchnie drążonych tuneli natryskiwanym betonem. W ten sposób powstały sztokholmskie stacje skalne.

Zobacz wideo Kim jest nowy chłopak Honoraty Skarbek? [Plotkersi Extra]

Anna Kalczyńska, Andrzej Sołtysik, 'Milionerzy' "Milionerzy". Anna Kalczyńska i Andrzej Sołtysik odpadli na pytaniu za 2 tysiące

Więcej o: