"Milionerzy". Nieprawdą jest, że trójząb... Pytanie za pięć tysięcy złotych okazało się wyzwaniem. Uczestniczka potrzebowała pomocy

Środowy odcinek programu "Milionerzy" to powtórka 324. odcinka szóstego sezonu. Uczestniczka musiała się zmierzyć z pytaniem wartym pięć tysięcy złotych. Poprosiła o pomoc.

"Milionerzy" to jeden z najchętniej oglądanych programów telewizyjnych. Budzi w odbiorcach emocje ze względu na możliwość samodzielnego udzielania odpowiedzi na pytania zadane uczestnikom w drodze do miliona. Show prowadzi Hubert Urbański, który wspiera uczestników podczas rozgrywek.

'Milionerzy'. Pytanie z programu. Kto z racji wykształcenia poznał urzędowy język imperium inkaskiego, czyli język Indian Keczua? "Milionerzy". Kto z racji wykształcenia poznał urzędowy język imperium inkaskiego, czyli język Indian Keczua?

"Milionerzy". Pytanie z programu

W środowym odcinku "Milionerów" o wielkie pieniądze zawalczyła Małgorzata Kapuśniak, germanistka z Wrocławia. W przeszłości kobieta uczyła w szkole angielskiego, a później była stewardessą. Obecnie zajmuje się rekrutacją pracowników. Na widowni uczestniczce kibicowała mama Wiesława, a pod telefonem gotowy do pomocy czekał ojczym uczestniczki - Krzysztof. 

"Milionerzy". Nieprawdą jest, że trójząb:

A. to atrybut Neptuna

B. to broń gladiatorów

C. przypomina grecką literę psi

D. to inna nazwa zęba mądrości

"Milionerzy". Odpowiedź na pytanie z programu

Kobieta od razu odrzuciła jedną z odpowiedzi.

Okej trójząb, trójząb na pewno jest atrybutem Neptuna - mówiła Małgorzata.

Trójząb uczestniczce przypominał również grecką literę psi, ale miała wątpliwości, czy oby na pewno myśli o dobrej literze. Rozważała odpowiedź B - broń gladiatorów i D - inną nazwę zęba mądrości. Po chwili namysłu stwierdziła, że D mogłaby być prawidłowa. Nigdy nie spotkała się z takim nazewnictwem zęba, dlatego miała przeczucie, że to prawidłowa odpowiedź. Nie była jednak pewna i postanowiła zasięgnąć drugiego koła ratunkowego. Poprzednio użyła pytania do publiczności, a teraz zdecydowała się na 50:50. Komputer odrzucił odpowiedź A - atrybut Neptuna i B - broń gladiatorów. 

Literko moja droga, mam nadzieję, że literko psi jesteś tą literką, która przypomina trójząb - komentowała uczestniczka.

Użycie koła ratunkowego utwierdziło Małgorzatę w przekonaniu, że jej tok myślenia jest dobry i że trójząb faktycznie nie jest nazwą zęba mądrości, skoro nigdy o niej nie słyszała. Podjęła decyzję i z uśmiechem na twarzy wybrała odpowiedź D - to inna nazwa zęba mądrości. Okazało się, że jej decyzja była słuszna, bo jak powiedział Hubert Urbański:

Żaden z zębów nie nazywa się trójzębem.

Odpowiedzieliście dobrze na to pytanie?

Zobacz wideo Kogo Agnieszka Kaczorowska obsadziłaby w jury "Tańca z gwiazdami"? [PLOTKERSI EXTRA]

player.pl "Milionerzy". Pytanie o historię Włoch za ćwierć miliona złotych. Czy znasz prawidłową odpowiedź?

Więcej o: