"Milionerzy". Gwiazdy wyłożyły się na pytaniu o literaturę. Urbański: Wiele rzeczy widziałem, ale tego jeszcze nie

W mikołajkowym odcinku "Milionerów" pojawiły się znane osoby. Przepytani zostali m.in. Damian Michałowski i Paulina Krupińska. Duże trudności sprawiło im pytanie o literaturę. Kto "szczęścia w domu nie znalazł, bo nie było go w ojczyźnie"? Hubert Urbański wydawał się mocno rozbawiony tym, jaką odpowiedź wybrał duet Krupińska-Michałowski.

W czwartek fani "Milionerów" zobaczyli odcinek specjalny, w którym wzięli udział dziennikarze z TVN - Paulina Krupińska i Damian Michałowski. Okazało się, że spora część pytań nie była dla nich najłatwiejsza, a wspólne konsultacje dotyczące odpowiedzi mocno rozbawiły Huberta Urbańskiego

Paulina Krupińska i Damian Michałowski 'Milionerzy'"Milionerzy". "Mi brilu plu" to przebój "The Show Must Go On". W jakim języku?

"Milionerzy". Krupińska i Michałowski głowią się nad odpowiedziami 

Paulina Krupińska i Damian Michałowski pojawili się w "Milionerach". Stacja wyemitowała mikołajkowy odcinek specjalny ze znanymi osobami - wygrane przez nich pieniądze zasiliły konto fundacji TVN "Nie jesteś sam".

Z początkowymi pytaniami dziennikarze poradzili sobie bez problemu. Pierwsze problemy pojawiły się, gdy musieli zawalczyć o 5000 złotych. Chodziło o prawo Andory.

W Andorze prawo zobowiązuje wszystkich obywateli do posiadania w domu:

 • A: katalońskiego godła
 • B: broni
 • C: andorskiej flagi
 • D: francuskiego munduru

Po odczytaniu pytania przez Huberta Urbańskiego, para prowadzących od razu odrzuciła B: broni. Nie byli jednak pewni i zdecydowali się na skorzystanie z koła ratunkowego "pół na pół", co zresztą okazało się całkiem słuszną decyzją. Broń była jedną z dwóch możliwości i okazała się poprawną odpowiedzią.

milionerzy.tvn.pl"Milionerzy". Pytanie za pół miliona złotych o skleroproteiny. Czy uczestnik zaznaczył prawidłową odpowiedź?

Kolejne, dosyć spore wątpliwości pojawiły się przy pytaniu za 75 tysięcy złotych. Tutaj również duet z "Dzień dobry TVN" zdecydował się na koło ratunkowe w postaci telefonu do znajomej. Koleżanka Krupińskiej wyjaśniła, która odpowiedź jest prawdziwa i co kryje się za tajemniczym słowem "tuk".

Tuk znajdziesz:

 • A: w szpikowych kościach 
 • B: w oślej ławce
 • C: na bocznicy kolejowej
 • D: wśród nici do haftu

Okazało się, że odpowiedź A jest tą właściwą. 

"Milionerzy". Kto "szczęścia w domu nie znalazł, bo nie było go w ojczyźnie"?

Następnie Paulina i Damian zmierzyli się z pytaniem za 125 tysięcy złotych. Jako że lekcje polskiego mieli już dawno temu, trudno było im dopasować bohatera literackiego do cytatu, który znalazł się w pytaniu.

Kto "szczęścia w domu nie znalazł, bo nie było go w ojczyźnie"?

 • A: Kordian
 • B: Gustaw-Konrad
 • C: Walter Alf
 • D: Jacek Soplica

Tym razem po długich rozważaniach duet uczestników ustalił, że prawidłową odpowiedzią będzie C. Krupińska była przekonana, że chodzi o Alfa - włochatego kosmitę z sitcomu z lat 80., który miał problem z powrotem do swojej "ojczyzny", czyli planety Melmak. 

Okazało się, że Walter Alf był rzeczywiście poprawną odpowiedzią. Różnica polegała na tym, że Paulina pomyliła przybysza z planety Melmak z... Konradem Wallenrodem, bohaterem książki Adama Mickiewicza. Hubert Urbański nie krył rozbawienia sytuacją i przed ujawnieniem prawidłowej odpowiedzi graczom, postanowił dopytać Krupińską i Michałowskiego, kim jest według nich tajemniczy Walter Alf.

Według Was chodzi o Waltera Alfa, czyli? - zapytał prowadzący "Milionerów" 
O tego stworka.
Muszę was rozczarować niestety. Walter Alf to Litwin. Jako dziecko porwany i wychowany przez Krzyżaków. A zatem nie wiem, jak to się stało, ale to poprawna odpowiedź! Czyli idąc na skróty, chodzi o Konrada Wallenroda - wyjaśnił Urbański

 Paulina Krupińska z wrażenia aż zeszła z krzesła i kucnęła, zakrywając twarz ze wstydu.

Wiele rzeczy widziałem, ale tego jeszcze nie - skwitował całą sytuację Urbański.
Będziemy bohaterami memów - zaśmiała się Paulina. 

Przy kolejnym pytaniu za ćwierć miliona para postanowiła odpuścić i tym sposobem na konto fundacji TVN "Nie jesteś Sam" wpłynęło 125 tysięcy złotych.

Zobacz też: "Milionerzy". Może być winylowa albo flizelinowa. Sprawdź, czy zaznaczyłbyś poprawną odpowiedź

Zobacz wideo Tego nie da się 'odzobaczyć', czyli wpadki telewizyjne, które zapamiętamy na długo
Więcej o: