"Milionerzy". Czas, w jakim światło pokonuje drogę ze Słońca na Ziemię, to mniej więcej...?

"Milionerzy". Tym razem padło pytanie o czas, w jakim światło pokonuje drogę ze Słońca na Ziemię. Czy uczestniczka udzieliła Hubertowi Urbańskiemu poprawnej odpowiedzi?

"Milionerzy" to jeden z najchętniej oglądanych programów rozrywkowych na antenie TVN-u. Od lat gromadzi przed telewizorami tysiące widzów spragnionych porządnej dawki wiedzy i rozrywki. Kibicują oni uczestnikom programu w grze o milion złotych. Zawodnicy mają do wyboru jedną z czterech odpowiedzi oraz mogą skorzystać z trzech kół ratunkowych: "telefon do przyjaciela", "pół na pół" i "pytanie do publiczności". Tym razem prowadzący program Hubert Urbański zadał pani Annie z Warszawy pytanie o czas w jakim światło pokonuje drogę ze Słońca na Ziemię. 

"Milionerzy". Czas, w jakim światło pokonuje drogę ze Słońca na Ziemię, to mniej więcej: 

  • A: "8 sekund"
  • B: "8 minut" 
  • C: "24 godziny"
  • D: "365 dni"

Pani Anna z Warszawy postanowiła wziąć udział w programie "Milionerzy" za namową swojej najlepszej przyjaciółki Ani. Uczestniczka bez większych trudności poradziła sobie z pięcioma pierwszymi pytaniami. Dotychczas problem sprawiło jej jedynie pytanie o pojedynek między osadami uniwersytetów Oxford i Cambridge. Poza tym pani Anna radziła sobie zadowalająco. Niestety, gdy Hubert Urbański zadał jej pytanie z dziedziny astronomii, uczestniczka musiała poświęcić mu troszkę więcej czasu. 

Pani Anna od razu przyznała, że nie zna odpowiedzi powyższe pytanie. Postanowiła zatem skorzystać z kolejnego koła ratunkowego, którym było "pół na pół". System wyeliminował warianty A "8 sekund" i C "24 godziny".

Po chwili zastanowienia uczestniczka postanowiła więc zaznaczyć odpowiedź B "8 minut". Okazało się, że była to prawidłowa odpowiedź. Dzięki temu uczestniczka zdobyła 40 tysięcy złotych i mogła dalej walczyć o główną wygraną, jaką jest milion złotych.

Zobacz wideo Kto jest największym idolem Artura, zwycięzcy Hotel Paradise 2? [Koło Plotka]
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.