"Milionerzy". Który z Kościołów nie uważa małżeństwa za sakrament? Potrzebne było koło

"Milionerzy". Tym razem Hubert Urbański zapytał uczestnika o sakrament małżeństwa. Jak pan Grzegorz poradził sobie z tym pytaniem? Czy zaznaczył poprawną odpowiedź?

Program "Milionerzy" od wielu lat emitowany jest na antenie TVN. Kombinacja wiedzy i rozrywki przyciąga przed telewizory miliony widzów. Mają oni przyjemność oglądać zmagania uczestników teleturnieju w walce o milion złotych. We wtorkowym odcinku Hubert Urbański zapytał pana Grzegorza o sakrament małżeństwa. 

"Milionerzy". Który Kościół nie uważa małżeństwa za sakrament? 

  • A: "katolicki"
  • B: "prawosławny"
  • C: "starokatolicki"
  • D: "kalwiński"

"Milionerzy". Pytanie o sakrament małżeństwa.

Przez pierwsze pięć pytań pan Grzegorz przebrnął jak burza. Niestety pytanie o sumę gwarantowaną sprawiło mu nie lada problem. 

Pan Grzegorz od razu wykluczył odpowiedź A "katolicki". Po krótszym namyśle zdecydował się skorzystać z drugiego koła, czyli "pół na pół". System odrzucił dwa warianty, którymi były A "katolicki" i B "prawosławny". Pan Grzegorz postanowił wybrać odpowiedź D "kalwiński". Nawet teściowa pana Grzegorza zapytana przez Huberta Urbańskiego o słuszność tej decyzji, nie była stanie określić, czy jest to poprawny wariant. Ostatecznie okazało się, że to poprawna odpowiedź a pan Grzegorz zdobył w ten sposób drugą sumę gwarantowaną jaką jest 40 tysięcy złotych. 

Zobacz wideo Za kim z "Love Island" nie tęskni Magda Karwacka? [Koło Plotka]
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.