"Milionerzy". Co ma łapawica? Odpowiedź na pytanie z programu

,,Milionerzy". Co ma łapawica? Przed takim pytaniem stanął uczestnik wtorkowego odcinka. Czy udzielił poprawnej odpowiedzi Hubertowi Urbańskiemu?

"Milionerzy" to jeden z najchętniej oglądanych teleturniejów w Polsce. Dwanaście pytań prowadzi uczestników programu do głównej wygranej, jaką jest milion złotych. Tym razem Hubert Urbański zadał pytanie o łapawicę. 

"Milionerzy". Co ma łapawica?

  • A: brak zahamowań
  • B: ‘’futerał” na kciuk
  • C: stały potencjał infekcyjny
  • D: składany miech

We wtorkowym odcinku ,,Milionerów” o swoją wygraną powalczył pan Mikołaj Kramek z Warszawy. Z pierwszymi pięcioma pytaniami poradził sobie znakomicie. Niestety, gdy prowadzący program Hubert Urbański zapytał o łapawicę, uczestnik przyznał, że nie potrafi udzielić poprawnej odpowiedzi na powyższe pytanie.

"Milionerzy" - odpowiedź na pytanie. Co ma łapawica?

Przypuszczał jednak, że może chodzić o jakiś przedmiot, dlatego w pierwszej kolejności postanowił odrzucić warianty A "bez zahamowań" oraz C "stały potencjał infekcyjny". Chociaż skłaniał się ku odpowiedzi D "składany miech", postanowił skorzystać z pierwszego koła ratunkowego, którym było pół na pół.  

W grze pozostały więc tylko dwie odpowiedzi, którymi były A "brak zahamowań" oraz B "futerał na kciuk". Po krótkim namyśle, uczestnik poprosił Huberta Urbańskiego o zaznaczenie odpowiedzi B.

Okazało się, że była to poprawna odpowiedź. Dzięki temu pan Mikołaj zdobył 20 tysięcy złotych i mógł grać o kolejną sumę gwarantowaną jaką było 40 tysięcy złotych. Łapawica to potocznie rękawica z jednym palcem.

Zobacz wideo Nadia Długosz o relacji z Olą Nowak
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.