"Milionerzy". W papieskim błogosławieństwie "Urbi et Orbi" - urbi znaczy miastu, a orbi? Odpowiedź na pytanie

We wtorkowym odcinku "Milionerów", Hubert Urbański zadał pytanie związane z religią za tysiąc złotych. Pytanie brzmiało "W papieskim błogosławieństwie "Urbi et Orbi" - urbi znaczy miastu, a orbi?

"Milionerzy" to program, który kilka razy w tygodniu gromadzi przed telewizorami tysiące widzów. Wygrać może każdy, ale tylko nieliczni są w stanie dotrzeć aż do ostatniego pytania. Szczególnie, kiedy po drodze na szczyt pojawiają się pytania tej rangi. Hubert Urbański zadał we wtorkowym odcinku następujące pytanie za tysiąc złotych.

W papieskim błogosławieństwie "Urbi et Orbi" - urbi znaczy miastu, a orbi?

  • A: wsi
  • B: światu
  • C: Słońcu
  • D: obieżyświatom

"Milionerzy" - odpowiedź na pytanie. W papieskim błogosławieństwie "Urbi et Orbi - urbi znaczy miastu, a orbi?

Szczęśliwcem, który otrzymał to pytanie był Mikołaj Kramek, studiujący finanse i rachunkowość, udzielający się w organizacjach studenckich i pracujący z Warszawie. Było to dopiero drugie pytanie, które usłyszał uczestnik w tym programie. Mimo wszystko wyglądał na bardzo spokojnego i podszedł do pytania raczej na chłodno.

Kiedyś się uczyłem łaciny, ale tylko pół roku...ale coś tam kojarzę. - powiedział.

Ostatecznie uczestnik wybrał odpowiedź B - światu. Po trzymającej w napięciu przerwie, Hubert Urbański potwierdził, że jest to prawidłowa odpowiedź. Uczestnik zdobył gwarantowany tysiąc złotych i na całe szczęście otworzył sobie drogę do dalszej gry w programie.

Nie wiem, co on wymyśli, żeby zrobić z tymi pieniędzmi. Ja bym wymieniła zasłony w salonie. - żaliła się Julia, dziewczyna uczestnika

Teraz od miliona dzieli go już tylko dziesięć pytań. Dodatkowo mężczyzna ma jeszcze do dyspozycji wszystkie trzy koła ratunkowe i swój stoicki spokój. 

Czy uda mu się spełnić marzenie dziewczyny, rozbić bank i wymienić zasłony w salonie?

Zobacz wideo Nadia Długosz: Z Olą Nowak nie łączyły nas wspólne cele [PLOTKERSI]
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.