"Milionerzy". Pytanie za milion o manata azerbejdżańskiego. Uczestnik znał prawidłową odpowiedź

"Milionerzy". Hubert Urbański zadał uczestnikowi pytanie za milion: "Manat karaibski, tak jak afrykański, z kończyn ma tylko przednie. A manat azerbejdżański, tak jak turkmeński...". Czy Maciej Adamski odpowiedział prawidłowo i został milionerem? Podajemy poprawną odpowiedź na pytanie za milion złotych o manata azerbejdżańskiego.

"Milionerzy" to program, który potrafi trzymać widzów w napięciu. Emocji nie zabrakło także w poniedziałkowym odcinku, który rozpoczął się od pytania za milion złotych.

Hubert Urbański zadał pytanie za milion złotych Maciejowi Adamskiemu z Warszawy, który błyskawicznie przebrnął w poprzednim tygodniu przez jedenaście pytań. Wykorzystał przy tym tylko dwa koła ratunkowe: pytanie do publiczności oraz pół na pół. Świeżo upieczony absolwent medycyny poradził sobie m.in. z pytaniami o znaki drogowe, politykę, matematykę, architekturę czy muzykę.

Manat karaibski, tak jak afrykański, z kończyn ma tylko przednie. A manat azerbejdżański, tak jak turkmeński?

Pytania za milion złotych mają to do siebie, że odpowiedzi czasami wydają się zbyt oczywiste. Tym razem tak nie było.

Manat karaibski, tak jak afrykański, z kończyn ma tylko przednie. A manat azerbejdżański, tak jak turkmeński:

  • a) ma i przednie, i tylne;
  • b) zastąpił rubla;
  • c) zakrywa całe ciało;
  • d) jest samotnikiem?

Poprawna odpowiedź na to pytanie to b) zastąpił rubla. 

Maciej Adamski, mimo braku pomocy ze strony przyjaciela, który czekał na telefon, i tak znał poprawną odpowiedź. Nie zdecydował się jednak zaryzykować i zrezygnował z dalszej gry, wygrywając pół miliona złotych.

"Milionerzy". Manat karaibski, tak jak afrykański, z kończyn ma tylko przednie. A manat azerbejdżański, tak jak turkmeński?

Zwycięzców polskiej edycji programu "Milionerzy" było trzech. Przypomnijmy, że pierwszym milionerem w historii naszego kraju za sprawą teleturnieju został Krzysztof Wójcik ze Szczecina. Następna wygrana padła dopiero po ośmiu latach i milion złotych trafił do Marii Romanek. W marcu zeszłego roku do grona szczęśliwców dołączyła Katarzyna Kant-Wysocka

W październiku tego roku pytanie za milion padło z ust Huberta Urbańskiego aż dwa razy. Dawid Michalewski musiał odpowiedzieć na pytanie o żydowskim Święcie Świateł. Pytanie za milion o Chanukę wydawało się łatwe, lecz Dawid nie wygrał miliona i opuścił program z czekiem na 40 tysięcy złotych.

Z kolei Łukasz Grymuza nie chciał ryzykować przy pytaniu za milion o owoce i po wykonaniu telefonu do przyjaciela zrezygnował z dalszej gry. Tym samym stał się bogatszy o pół miliona złotych.

Maciej Adamski pochodzi z Warszawy, gdzie odbywa staż podyplomowy, a lada moment rozpocznie specjalizację. Jak przyznał, zastanawia się nad pediatrią i medycyną dziecięcą. Przez czas trwania programu w studiu towarzyszyła mu narzeczona, która również ukończyła medycynę. 

Było bardzo blisko, aby Maciej Adamski dołączył do grona milionerów. Uczestnik miał do wykorzystania jedno koło ratunkowe - telefon do przyjaciela. Niestety, chłopak jego siostry nie znał odpowiedzi na to pytanie. Choć było blisko głównej wygranej, musieli obejść się smakiem.

A Wy znaliście odpowiedź na pytanie za milion?

Zobacz wideo Milionerzy z Instagrama
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.