Pani Maria wygrała milion złotych! Kim jest prywatnie? Wiedzieliście, że już wystąpiła kiedyś w "Milionerach"?

"Milionerzy". Pani Maria Romanek w środę wygrała milion złotych! Jest drugą osobą w Polsce, której się to udało. Kim jest i na co chce przeznaczyć nagrodę?

"Milionerzy". Teleturnieje to przede wszystkim dobra zabawa, ale także szansa na naprawdę duże pieniądze. W środę w "Milionerach" padła główna wygrana. Pani Maria Romanek, bo to ona wygrała milion polskich złotych, to emerytowana polonistka z Bieszczad, a dokładnie z miejscowości Bezmiechowa Dolna.

Maria Romanek - kim jest uczestniczka, która wygrała milion w programie "Milionerzy"?

Pani Maria to prywatnie mama sześciorga dzieci. Już na początku gry wyznała Hubertowi Urbańskiemu, że przed programem dokonała szybkich obliczeń matematycznych, z których wynikło, że główna wygrana w "Milionerach" to dla niej równowartość emerytury z najbliższych 50 lat. 

Na co przeznaczy tak wielką wygraną? Skromnością zaskarbiła sobie sympatię widzów. Emerytka wyznała, że jej dzieci są mądre i zdrowe, a jest wielu innych potrzebujących pomocy.

Sobie zostawię tylko trochę, marzę o nowej kuchni, marzę o wycieczce do Gruzji, zakochałam się w niej czytając książkę - mówiła przed odpowiedzią na pytanie pani Maria Romanek. 
Jest dużo do zrobienia dla innych też. Moje dzieci są mądre, zdrowe, mają fajnie. A są dzieci chore, biedne. Zajmuję się też odnawianiem nagrobków na cmentarzu w Lesku, nagrobków zabytkowych, pięknych, o które nikt nie dba. Przepraszam, wzruszyłam się. Jezu, jakie to jest głupie... - dodała kobieta.

Maria Romanek kilka lat temu wystąpiła już w "Milionerach"

Co ciekawe, pani Maria miała już w przeszłości swoje "5 minut" w "Milionerach". W 2014 roku jedna z córek pani Marii, Katarzyna Romanek, wzięła udział w teleturnieju. Przy pytaniu za 250 tysięcy złotych pani Katarzyna zadzwoniła do mamy.

Katarzyna Romanek w 'Milionerach'Katarzyna Romanek w 'Milionerach' player.pl

Wówczas pani Maria zasugerowała poprawną odpowiedź C. po uderzeniach krzesła, ale podkreśliła, że nie jest tego pewna. Ostatecznie córka postanowiła nie ryzykować i zatrzymała 125 tysięcy złotych. 

We wtorek natomiast to Katarzyna Romanek pomogła pani Marii przy pytaniu za 125 tysięcy złotych. 

"Milionerzy". Pytanie za milion

Warto wspomnieć, że pytanie za milion, jakie usłyszała pani Maria, dotyczyło matematyki.

Ile to jest 1111 razy 1111, jeśli 1 razy 1 to 1, a 11 razy 11 do 121?
A - 12 321
B - 1 234 321
C - 111 111 111
D - 123 454 321.

"O matko, długopis mi dajcie!" - wykrzyknęła uczestniczka. Chwila napięcia i... pani Maria udzieliła poprawnej odpowiedzi, B. 1 234 321.

Wspaniała gra! Udowodniłaś, że jesteś wspaniałym człowiekiem - gratulował prowadzący. 

W ten sposób została drugą osobą, która wygrała milion w polskiej edycji "Milionerów". Pierwszym zwycięzcą był Krzysztof Wójcik ze Szczecina. Wygrał milion w "Milionerach" w 2010 roku. Serdecznie gratulujemy!

MM

Więcej o:
Komentarze (42)
"Milionerzy". Pani Maria wygrała milion złotych! Kim jest prywatnie? Wiedzieliście, że już raz wystąpiła kiedyś w programie?
Zaloguj się
 • Gość: aga

  Oceniono 47 razy 43

  No i super, widać, że ciepła, fajna mama, fajny człowiek, pozdrawiam.

 • 23tryt

  Oceniono 14 razy 10

  tysiąc x tysiąc = milion - to chyba każdy średnio rozgarnięty wie ....
  więc tysiąc z "małym hakiem" x tysiąc z "małym hakiem" musi dać milion z "małym hakiem", a w odpowiedziach jest tylko jedna 7-cyfrowa liczba

 • aronia0

  Oceniono 9 razy 7

  Ogladalam wczoraj tylko poczatek. Pani szla jak burza. Bardzo mila, ciepla i madra kobieta. Nawet pomyslalam, ze bardzo chcialabym, aby wygrala. Musialam jednak zajac sie czyms innym i nie ogladalam do konca. Zaluje.. Ale Pani Marii z calego serca gratuluje!!!

 • Gość: kat52

  Oceniono 8 razy 6

  Byle nie na tacę.

 • kris19602

  Oceniono 20 razy 6

  Gdyby nie byla tak fajna, ciepla i wrazliwa, gdyby do pytania o milion doszedl jakis arogancki buc, to zapewne ostatnie pytanie byloby duzo trudniejsze. W tym sesie zdaje sie ten program byc troche rezyserowany pod konkretnego uczestnika.

 • izomorfia3

  Oceniono 7 razy 5

  Brawo Pani Mario!
  Bez hejtu ,bez złośliwości ... wygrał człowiek :)
  Piękna idea jeśli chodzi o wygraną -mało jest ludzi ,którzy w życiu nie myślą tylko o sobie ,ale też o innych!

 • kieja

  Oceniono 10 razy 4

  Jesli skala trudnosci ma rosnac to to pytanie za milion, zwlaszcza w kontekscie proponowanych odpowiedzi jest banalne.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX