"Milionerzy". Konne tramwaje najwcześniej pojawiły się w Warszawie, a elektryczne? Odpowiedź na pytanie

"Milionerzy". Konne tramwaje najwcześniej pojawiły się w Warszawie, a elektryczne? Takie pytanie usłyszał uczestnik środowego odcinka "Milionerów". Jak sobie z nim poradził? Czy udzielił poprawnej odpowiedzi Hubertowi Urbańskiemu?

"Milionerzy" to program, który od lat przyciąga widzów przed ekrany telewizorów. Obserwują oni zmagania uczestników, w walce o milion złotych. W środę Hubert Urbański zadał pytanie o tramwaje elektryczne.

Konne tramwaje najwcześniej pojawiły się w Warszawie, a elektryczne?

  • A: też w Warszawie
  • B: w Bytomiu
  • C: w Krakowie
  • D: we Wrocławiu

W poprzednim odcinku Mikołaj Kramek wygrał sumę gwarantowaną, jaką jest 40 tysięcy złotych. Kolejne dwa pytania również nie sprawiły mu większych trudności. Jednak, gdy Hubert Urbański zapytał o tramwaje elektryczne, uczestnik natychmiast przyznał, że nic nie przychodzi mu do głowy. Po dłuższym zastanowieniu, postanowił wyeliminować wariant C "Kraków”. Rozważał wybór odpowiedzi B "Bytom” oraz D "Wrocław”.

"Milionerzy". Konne tramwaje najwcześniej pojawiły się w Warszawie, a elektryczne? 

Ostatecznie postanowił skorzystać z koła ratunkowego "pytanie do publiczności”. Największą liczbę głosów uzyskał wariant A „Warszawa”. Aby się upewnić, pan Mikołaj postanowił użyć ostatniego koła ratunkowego, którym był "telefon do przyjaciela".

Przyjaciel Mikołaja, zasugerował mu, by ten odrzucił odpowiedzi A "Warszawa” oraz B "Bytom”. Zaproponował jednak, by uczestnik rozważył opcję D "Wrocław”. Przyznał natomiast, że sam nie jest pewien tej odpowiedzi.

Ostatecznie pan Mikołaj zdecydował się wybrać wariant B "Bytom”. Niestety nie była to poprawna odpowiedź. Uczestnik opuścił studio z wygraną w wysokości 40 tysięcy złotych.

Tramwaje elektryczne najwcześniej wprowadzono we Wrocławiu w 1893 roku.

Zobacz wideo Nadia Długosz w Plotkersach wyjaśni, co się stało z kanałem "Beksy"
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.