W bioluminescencji, czyli świeceniu organizmów żywych, bierze udział... Pytanie z programu "Milionerzy"

W bioluminescencji, czyli świeceniu organizmów żywych, bierze udział... Z takim pytaniem musiał się zmierzyć jeden z uczestników popularnego teleturnieju "Milionerzy". Jak mu poszło i wskazał na poprawny wariant?

Od wielu lat "Milionerzy" stanowią niezwykle ciekawą rozrywkę dla telewidzów stacji TVN. Każda z osób biorących udział w programie walczy o milion złotych, nierzadko mierząc się z trudnymi do rozwiązania zagadkami. Jeden z uczestników musiał wskazać, jaka substancja bierze udział w bioluminescencji, czyli świeceniu organizmów żywych. Jak sobie poradził?

W bioluminescencji, czyli świeceniu organizmów żywych, bierze udział...

  • A. Mefistoina
  • B. Lucyferyna
  • C. Demonicynoza
  • D. Szatanoza

"Milionerzy". W bioluminescencji, czyli świeceniu organizmów żywych, bierze udział...

Uczestnik od początku nie był poprawnej odpowiedzi, choć po głowie chodził mu wariant A, czyli mefistoina. Ostatecznie jednak zdecydował się na skorzystanie z koła ratunkowego w postaci 50:50.

Komputer losowo odrzucił odpowiedzi A i C. W grze pozostały zatem warianty B, czyli lucyferyna i D, czyli szatanoza. Uczestnik postawił na opcję B i jak się okazało, słusznie. Dzięki temu wygrał 10 tysięcy złotych i pozostał w dalszej grze o milion złotych.

Zobacz wideo Sylwia Grzeszczak zachwyca sylwetką podczas wakacji