Raclette to potrawa z podgrzewanego nad ogniem...? Odpowiedź na pytanie z programu "Milionerzy"

Raclette to potrawa z podgrzewanego nad ogniem...? Uczestnik nowego odcinka programu "Milionerzy" musiał wskazać odpowiedź na takie pytanie. Jak sobie z nim poradził? Czy udzielił poprawnej odpowiedzi?

"Milionerzy" to jeden z najbardziej popularnych teleturniejów w Polsce. Każdego wieczoru, widzowie zasiadają przed telewizorami, aby samemu zmierzyć się z pytaniami prowadzącymi do zdobycia tytułowej wygranej. W nowym odcinku programu pojawiło się pytanie dotyczące słynnej potrawy. Jaka jest prawidłowa odpowiedź?

Raclette to potrawa z podgrzewanego nad ogniem:

  • A. mięsnego gulaszu
  • B. szwajcarskiego sera
  • C. karpia w piwie
  • D. jajecznego ciasta

"Milionerzy" - odpowiedź na pytanie. Raclette to potrawa z podgrzewanego nad ogniem:

Pan Mateusz nie znał poprawnej odpowiedzi na pytanie. Odrzucił jednak warianty A - mięsny gulasz oraz C - karp w piwie. Uczestnik postanowił skorzystać z koła ratunkowego w postaci pytania do publiczność.

To była dobra decyzja. Większość osób zgromadzonych w studiu (58 proc.) postawiła na odpowiedź B - szwajcarski ser, 35 proc. zaznaczyło odpowiedz D - jajeczne ciasto, 5 proc. wariant A oraz 2 proc. odpowiedź C. Pan Mateusz postanowił pójść za głosem publiczności i zaznaczył odpowiedź B - szwajcarski ser.

Wariant B - szwajcarski ser to poprawna odpowiedź. Raclette było pierwotnie przygotowywane przez szwajcarskich pasterzy poprzez położenia sera na rozgrzanych kamieniach wokół paleniska. Raclette zazwyczaj spożywa się w grupie, gdzie każdy z uczestników biesiady komponuje swoją własną wersje potrawy.

Zobacz wideo Paulina Sykut-Jeżyna w świetnej formie
Więcej o: