"Milionerzy". Kogo dotyka gamofobia? Uczestnik walczył o ćwierć miliona złotych

"Milionerzy". Kogo dotyka gamofobia? To pytanie z wtorkowego programu warte było aż ćwierć miliona złotych. Usłyszał je Filip Dawidowicz, uczestnik, który w nowym odcinku kontynuował swoją grę. Jak sobie z nim poradził?

"Milionerzy" od lat przyciągają głodnych wiedzy widzów przed telewizory. Fani programu wieczorami obserwują zmagania uczestników i chętnie angażują się w odpowiadanie na pytania. We wtorkowym odcinku Hubert Urbański zadał pytanie warte ćwierć miliona złotych. Dotyczyło ono gamofobii i sprawiło uczestnikowi nie lada problem. 

Kogo dotyka gamofobia?

  • A. kandydatów do pracy
  • B. przyszłych małżonków
  • C. uczniów przed maturą
  • D. graczy na giełdzie

"Milionerzy". Odpowiedź na pytanie: Kogo dotyka gamofobia?

Uczestnik po usłyszeniu pytania milczał. Stwierdził, że nigdy nie słyszał tego terminu. Uważał, że kluczem w odpowiedzeniu na nie będzie zrozumienie, co oznacza "gamo". Słowo kojarzyło mu się jedynie z gametą, grą lub gamą. Pierwszym skojarzeniem Filipa Dawidowicza była odpowiedź B - przyszłych małżonków. Po chwili jednak mężczyzna stwierdził, że każda odpowiedź może tu pasować. 

Gdyby przyszłych małżonków, to co by to było według ciebie? - zapytał prowadzący.
Obawa przed związkiem, dzieleniem życia... - odpowiedział uczestnik.

Gracz długo się zastanawiał i nie był pewny żadnej z odpowiedzi. Sprowokowany przez Huberta Urbańskiego do obstawienia hipotetycznej odpowiedzi, powiedział, że wybrałby B - przyszłych małżonków. Zastanawiałby się też nad odpowiedzią D - graczy na giełdzie i A - kandydatów do pracy. Po dłuższej chwili ciszy i przypomnieniu przez prowadzącego ile warte jest pytanie, uczestnik zdecydował, że podziękuje za dalszą grę i zrezygnuje. Tym sposobem Filip Dawidowicz zakończył program z wygraną w wysokości 125 tysięcy złotych. Na końcu okazało się, że odpowiedź B - przyszłych małżonków, którą obstawiał, była prawidłowa. Gamofobia to lęk przed małżeństwem, który wynika z obawy o wspólną przyszłość i o to, że nie sprosta się oczekiwaniom drugiej połówki.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.