"Milionerzy". Pytanie o królowe. Przydała się znajomość polskiej historii. Poznaj prawidłową odpowiedź

"Milionerzy". We wtorkowym odcinku programu padło pytanie z dziedziny historii. Czy pani Karolina udzieliła poprawnej odpowiedzi Hubertowi Urbańskiemu?

Program "Milionerzy" od wielu lat emitowany jest na antenie TVN-u. Ta wyjątkowa kombinacja wiedzy i rozrywki przyciąga przed telewizory miliony widzów. Mają oni przyjemność oglądać zmagania uczestników teleturnieju w walce o milion złotych od poniedziałku do czwartku o 20:55. We wtorkowym odcinku Hubert Urbański zadał uczestniczce pytanie z dziedziny historii Polski.

"Milionerzy". Domenico Scarlatti, wybitny kompozytor baroku, był kapelmistrzem w służbie jednej z polskich królowych. Której?

  • A: "Jadwigi Andegaweńskiej"
  • B: "Bony Sforzy"
  • C: "Anna Jagiellonka"
  • D: "Marii Kazimiery"

"Milionerzy". Pytanie z dziedziny historii nie było łatwe

Uczestniczka od razu przyznała Hubertowi Urbańskiemu, że historia nie jest jej mocną stroną. Postanowiła jednak chwilę zastanowić się nad tym, która z odpowiedzi mogłaby być poprawna. Pani Karolina z Poznania od początku szła bardzo dobrym tropem. Stwierdziła bowiem, że odpowiedź A "Jadwiga Andegaweńska" nie może być prawidłowa, ponieważ ta polska królowa żyła za wcześnie. Po chwili namysłu postanowiła również wykluczyć odpowiedź B " Bona Sforza", argumentując swój wybór tym, że żyła ona w renesansie. Jedynie wariant D "Maria Kazimiera" okazał się problematyczny, ponieważ pani Karolina w ogóle nie kojarzyła tej odpowiedzi.

Szybko zdecydowała się więc zaryzykować i wybrała odpowiedź D "Marii Kazimiery". Okazało się, że była to poprawna odpowiedź. W ten sposób Pani Karolina zdobyła sumę gwarantowaną, którą było 40 tysięcy złotych i mogła kontynuować swoją grę o milion złotych. 

Zobacz wideo Nadia Długosz w Plotkersach wyjaśni, co się stało z kanałem "Beksy"
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.