"Milionerzy". Banalne pytanie sprawiło nie lada kłopot. "Który z tych ułamków to ułamek niewłaściwy?"

W środowym odcinku "Milionerów" Hubert Urbański zadał pytanie rodem ze szkoły podstawowej: który z tych ułamków to ułamek niewłaściwy? Czy uczestniczka znała odpowiedź na banalne pytanie warte tysiąc złotych?

"Milionerzy" z odcinka na odcinek zaskakują swoich widzów poziomem pytań zadawanych przez Huberta Urbańskiego. To właśnie dlatego teleturniej zrzesza sobie tysiące wiernych fanów, którzy poczynania uczestników śledzą w stacji TVN każdego dnia. W środowym odcinku uczestniczka, Hanna Janus, musiała wskazać, który z wymienionych ułamków, to ułamek niewłaściwy. Czy podała prawidłową odpowiedź?

Który z tych ułamków to ułamek niewłaściwy?

  • A. 3/4
  • B. 0,3
  • C. 4/3
  • D. 0,33

"Milionerzy". Który z tych ułamków to ułamek niewłaściwy?

Pytanie było pierwszym w rozgrywce i wartym zaledwie tysiąc złotych, ale uczestniczka nie potrafiła samodzielnie na nie odpowiedzieć. Mimo że studiowała chemię na Uniwersytecie Warszawskim i finanse w Szkole Głównej Handlowej, pytanie rodem z podstawówki okazało się zbyt trudne. Potrzebowała sporo czasu do zastanowienia się.

To są pytania, których bałam się najbardziej, powiem szczerze.
Ja po ścisłych kierunkach powinnam wiedzieć takie rzeczy, a nie wiem...

Hubert Urbański skwitował te słowa znaczącym uśmiechem. Po dłuższej chwili namysłu uczestniczka postanowiła sięgnąć po koło ratunkowe, a konkretnie poprosiła publiczność o pomoc. 58 proc. widzów wskazało odpowiedź C - 4/3. Uczestniczka zaufała widowni i ostatecznie wybrała właśnie tę odpowiedź.

Po przerwie w programie Hubert Urbański potwierdził, że jest to prawidłowa odpowiedź, a uczestniczka zdobyła 500 złotych. Tym sposobem, z drobną pomocą publiczności, Hanna Janus otworzyła sobie drogę do dalszej gry o milion złotych i udziału w kolejnym odcinku. 

Więcej o: