"Milionerzy". Proste pytanie o ortografię? To tylko pozory. Poznaj prawidłową odpowiedź

"Milionerzy". Tym razem we wtorkowym odcinku Hubert Urbański zadał uczestniczce pytanie z dziedziny ortografii. Czy pani Sandra znała poprawną odpowiedź?

"Milionerzy" to jeden z najpopularniejszych programów rozrywkowych w Polsce. Uczestników od wielkiej wygranej dzieli dwanaście pytań i trzy koła ratunkowe. We wtorkowym odcinku teleturnieju Hubert Urbański zadał pytanie, w którym uczestniczka musiała wskazać błąd.

"Milionerzy". Znajdź błąd:

  • A: "rozhuśtać"
  • B: "zczepiać"
  • C: "dwupióry"
  • D: "zaholować"

"Milionerzy". Proste pytanie? To tylko pozory.

Pani Sandra po zapoznaniu się z pytaniem w pierwszej kolejności wskazała na odpowiedź A. "rozhuśtać". Potrzebowała jednak chwili na przeanalizowanie sytuacji. Pytanie okazało się trudniejsze niż się spodziewała.

Nie mam problemów z ortografią, ale proszę bardzo...

Hubert Urbański wspomniał uczestniczce, że wciąż ma do wykorzystania dwa koła ratunkowe. Po tej sugestii, pani Sandra zdecydowała się użyć "pół na pół". System odrzucił dwie błędne odpowiedzi, A "rozhuśtać" oraz C "dwupióry". Spośród pozostałych wariantów, uczestniczka bardziej skłonna była ku odpowiedzi D "zaholować". Po chwili zastanowienia, zaznaczyła właśnie ten wariant. 

Przyjaciółka uczestniczki, pani Iza zapytana przez Huberta Urbańskiego, o poprawną odpowiedź, również wskazała wariant D "zaholować". 

Ostatecznie okazało się, że była to błędna decyzja. Poprawną odpowiedzią był wariant B "zczepiać". Właściwą formą tego słowa jest " sczepiać".

Zobacz wideo Magda Karwacka z "Love Island". Co sądzi o swoim "anielskim wejściu do programu"? [Koło Plotka Extra]
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.