"Milionerzy". Co góral kawaler zdobił piórkiem, a żonaty już nie? Poznaj prawidłową odpowiedź na pytanie za 20 tysięcy złotych

"Milionerzy". W kolejnym odcinku programu Hubert Urbański zpytał o góralski zwyczaj. Jak uczestniczka poradziła sobie z tym pytaniem? Czy znała poprawną odpowiedź?

Program "Milionerzy" od lat emitowany jest na antenie TVN-u. Jest jednym z najchętniej oglądanych teleturniejów w Polsce. Uczestnicy biorą udział w grze o milion złotych. Droga do osiągnięcia wygranej to dwanaście pytań z dwoma progami gwarantowanymi. "Milionerów" możemy oglądać od poniedziałku do czwartku o 20:55.

"Milionerzy". Co góral kawaler zdobił piórkiem, a żonaty już nie? 

  • A: "portki"
  • B: "kłobuk"
  • C: "cuchę"
  • D: "kierpce"

"Milionerzy". Pytanie o góralskie zwyczaje. Jaka jest poprawna odpowiedź? 

Tym razem o milion złotych grała pani Karolina z Poznania, studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Pierwsze pięć pytań nie sprawiło uczestniczce większych problemów. Kłopot pojawił się wyłącznie w pytaniu za 500 złotych o literaturę. Jednak wówczas, pani Karolinie udało się zaznaczyć poprawną odpowiedź. 

Tym razem gra toczyła się o wiele większą stawkę, a mianowicie o 20 tysięcy złotych. Uczestniczka od razu wykluczyła odpowiedź D "kiepce". Przyznała, że są to skarpety, a zatem mało prawdopodobne wydaje się zdobienie ich piórkiem. 

Pani Karolina rozważała dwie spośród czterech odpowiedzi. Były nimi wariant B "Kłobuk" i D "kierpce". Była jednak bardziej skłonna, aby zaznaczyć odpowiedź B.

Ostatecznie poprosiła o koło ratunkowe, którym było "pół na pół". System wyeliminował odpowiedzi A i C. Po dłuższym zastanowieniu postanowiła zaznaczyć odpowiedź B "kłobuk".

Okazało się, że była to poprawna odpowiedź, dzięki czemu pani Karolina zdobyła 20 tysięcy złotych i mogła grać o sumę gwarantowaną, którą było 40 tysięcy złotych.

Kłobuk to kapelusz góralski z filcu.

Zobacz wideo Za kim z "Love Island" nie tęskni Magda Karwacka? [Koło Plotka]
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.