"Milionerzy". Pytanie o literaturę warte 500 złotych okazało się trudnym początkiem gry. Potrzebne było koło

"Milionerzy". Tym razem Hubert Urbański zadał pytanie o literaturę. Czy uczestniczka znała poprawną odpowiedź?

"Milionerzy" to jeden z najpopularniejszych programów rozrywkowych w Polsce. Uczestnicy teleturnieju mają przed sobą dwanaście pytań do miliona oraz trzy koła ratunkowe, którymi są: pół na pół, telefon do przyjaciela i pytanie do publiczności. Tym razem pani Karolina usłyszała z ust Huberta Urbańskiego pytanie o twórczość Aleksandra Dumasa.

"Milionerzy". Mistrzami jakiej broni są Atos, Portos i Aramis z książki Aleksandra Dumasa? 

  • A: "szabli"
  • B: "szpady"
  • C: "włóczni"
  • D: "miecza"

milionerzy.tvn.pl"Milionerzy". W Wielkanoc warto zjeść kilka... Uczestnik bał się odpowiedzieć. "Mama ogląda"

"Milionerzy". Pytanie o twórczość Aleksandra Dumasa.

Pani Karolina z Poznania, studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej przyznała, że za wygrane pieniądze chciałabym pojechać w podróż dookoła świata. Niestety, okazało się, że już pierwsze pytanie sprawiło jej kłopot.

Od razu przyznała, że nie kojarzy książki Aleksandra Dumasa, jednak później dodała, że nietypowo brzmiące imiona z czymś jej się kojarzą. 

Przede wszystkim te imiona kojarzą mi się trochę z greką.

Następnie uczestniczka wykluczyła odpowiedzi A "szabli" oraz D "miecza", argumentując to tym, że są to bronie zbyt nowoczesne. Po chwili przyznała, że nazwisko autora brzmi tak, jakoby miał on pochodzić z Francji. Postanowiła więc wyeliminować te odpowiedzi, które nie kojarzą jej się z tym krajem. Wytypowała więc odpowiedzi B "szpady" oraz D "miecz". Po chwili zastanowienia uczestniczka dodała ze śmiechem:

Nie chciałabym palnąć gafy, byłoby potwornie głupio, gdyby okazało się, że to jest bardzo znana książka, a ja po prostu jestem ignorantką.

'Milionerzy'"Milionerzy". Co oznacza żółta wstążka przyczepiona do psiej smyczy? Odpowiedź na pytanie z programu

Pani Karolina poprosiła więc o pomoc publiczność. Ta jednoznacznie wskazała, że poprawną odpowiedzią jest wariant B "szpady". Uczestniczka poprosiła więc o zaznaczenie tego wariantu. Była to poprawna odpowiedź.

Chodziło o książkę Aleksandra Dumasa "Trzej muszkieterowie".

Zobacz wideo Sylwia Lipka opowiada, jak się czuła, gdy chorowała na koronawirusa [PLOTKERSI EXTRA]
Więcej o: