"Milionerzy". Która plamka to tilaka? Pytanie sprawiło uczestnikowi duży problem

"Milionerzy". Hubert Urbański zadał pytanie za dwa tysiące złotych. Która plamka to tilaka? Czy uczestnik znał prawidłową odpowiedź?

"Milionerzy" umilają wieczory widzów programu od poniedziałku aż do czwartku na antenie TVN. Teleturniej prowadzony przez Huberta Urbańskiego polega na odpowiadaniu na pytania poprzez wybranie jednej z czterech odpowiedzi. Z każdą dobrą odpowiedzią uczestnik zbliża się do ostatniego dwunastego pytania wartego aż milion złotych. Po drodze może wykorzystać trzy koła ratunkowe: telefon do przyjaciela, pytanie do publiczności oraz pół na pół. We wtorkowym odcinku "Milionerów" o ogromne pieniądze walczył inżynier budownictwa Mikołaj Masłowski, mieszkaniec Wrocławia. Mężczyzna już niedługo ma stać się magistrem inżynierem budownictwa, ponieważ skończył uczelnię, ale jeszcze się nie obronił. 

milionerzy.tvn.pl"Milionerzy". W Wielkanoc warto zjeść kilka... Uczestnik bał się odpowiedzieć. "Mama ogląda"

"Milionerzy". Która plamka to tilaka?

  • A. świetlna na ścianie
  • B. żółta na siatkówce
  • C. czerwona na czole
  • D. czarna na dalmatyńczyku
Kojarzy mi się to tak hmm...wymowa brzmi tak dość hindusko i tutaj by wskazywało na odpowiedź C - czerwona plamka na czole, którą wyznawcy zdaje się hinduizmu czasem mają - mówił mężczyzna.

Uczestnikowi odpowiedź A - plamka świetlna kojarzyła się tylko z zajączkiem. Twierdził, że nie jest specjalistą od anatomii, ale słyszał o plamce żółtej na siatkówce w oku i był prawie pewny, że tilaka to nie jest jej nazwa. Ostatecznie wykluczył obie odpowiedzi. Za to odpowiedź D - czarna na dalmatyńczyku została przez niego praktycznie pominięta i nieskomentowana. Mężczyzna rozważał odpowiedź C - czerwoną na czole. Ostatecznie ją zaznaczył. 

Na widowni Mikołajowi kibicowała dziewczyna - Magdalena. Kobieta mówiła, że widzowie mogą spodziewać się bardzo dobrej gry. Hubert Urbański zapytał kobietę, czy jest to dobry wybór.

Nie jestem pewna, ale wydaje mi się, że tak - rzekła kobieta.

Ostatecznie okazało się, że i Mikołaj i Magdalena mieli rację. Odpowiedź C - czerwona na czole była odpowiedzią poprawną, a uczestnik dzięki niej zdobył dwa tysiące złotych. 

Zobacz wideo Agnieszka Kaczorowska: Wiem, że dla większości Polaków zostanę już Bożenką z "Klanu" [PLOTKERSI]

facebook.com/TVN"Milionerzy". Pytanie o ortografię. Jaka jest prawidłowa odpowiedź?