"Milionerzy". Anna Kalczyńska i Andrzej Sołtysik raczej nie są fanami piłki. Odpadli na pytaniu za 2 tysiące

W świątecznym wydaniu "Milionerów" o milion na szczytny cel walczyły gwiazdy stacji. Niestety, Anna Kalczyńska i Andrzej Sołtysik odpadli na pytaniu o 2 tysiące złotych. A Wy znaliście odpowiedź?

"Milionerzy" to jeden z najchętniej oglądanych oglądanych teleturniejów w Polsce. Trudno się więc dziwić, że stacja TVN zdecydowała się w lutym 2017 roku na reaktywację programu. Prowadzącym pozostał Hubert Urbański, który od poniedziałku do czwartku o 20:55 rozpoczyna z uczestnikami grę o milion złotych. Aby zgarnąć główną nagrodę wystarczy odpowiedzieć na 12 pytań, mając do dyspozycji trzy koła ratunkowe: pół na pół, telefon do przyjaciela i pytanie do publiczności. 

ZOBACZ TEŻ: "Milionerzy". Pytanie za pół miliona złotych o skleroproteiny. Czy uczestnik zaznaczył prawidłową odpowiedź?

W związku z obostrzeniami związanymi z koronawirusem i grą odbywającą się bez udziału publiczności, zmieniono jedno z kół ratunkowych. Od teraz zamiast prosić widzów zebranych w studiu o pomoc przy udzieleniu odpowiedzi, uczestnik będzie mógł zmienić pytanie na inne, losowo wybrane.

CZYTAJ TEŻ: "Milionerzy". Duże zmiany już od dziś. Uczestnicy nie będą mogli skorzystać z pomocy publiczności

"Milionerzy". Świąteczny odcinek z gwiazdami: Anna Kalczyńska i Andrzej Sołtysik wyłożyli się na pytaniu za 2 tysiące złotych

Jak co roku stacja przygotowała specjalne wydanie teleturnieju, w którym gwiazdy usiadły naprzeciwko Huberta Urbańskiego i zmierzyły się z pytaniami. Jednymi ze śmiałków okazali się prowadzący pasmo śniadaniowe "Dzień dobry TVN" - Anna Kalczyńska i Andrzej Sołtysik. Walczyli oni o milion na szczytny cel: pomoc Fundacji TVN "Nie jesteś sam".

Zobacz wideo Tego nie da się 'odzobaczyć', czyli wpadki telewizyjne, które zapamiętamy na długo

Niestety, gra dla Kalczyńskiej i Sołtysika zakończyła się wyjątkowo szybko. Para prowadzących nie poradziła sobie z pytaniem za 2 tysiące złotych, które dotyczyło zwyczajów kibiców piłkarskich.

Gdy na trybunach pada hasło: "Let's do the Poznań", kibice piłkarscy:

A. stają tyłem do murawy

B. dają sobie buziaki

C. wychodzą ze stadionu

D. rozbierają się do rosołu

Dziennikarze skorzystali z koła ratunkowego pół na pół. System odrzucił dwie błędne odpowiedzi: B i C. Sołtysik i Kalczyńska musieli więc wybrać pomiędzy A. stają tyłem do murawy i D. rozbierają się do rosołu. Postawili ostatecznie i definitywnie na odpowiedź D, która niestety, okazała się błędna. 

Poprawna odpowiedź to A. stają tyłem do murawy. 

"Let's all do the Poznan" to taniec kibiców Lecha Poznań, który zyskał rozgłos, kiedy został zaprezentowany podczas meczu z Manchesterem City w Lidze Europy. Drużyna z Poznania pokonała wówczas angielski zespół 3:1. Angielskie media były zachwycone zachowaniem kibiców Lecha i nawet próbowały ich taniec odtwarzać na własnych stadionach, skandując właśnie hasło: Zróbmy wszyscy Poznań.

Po tej sytuacji taniec poznańskich kibiców trafił do wydawanego przez Cambridge słownika języka angielskiego.

Odpowiedź dla osób niezainteresowanych polską sceną kibicowską nie była wcale łatwe. Widać, że ani Anna, ani Andrzej, nie są fanami sportu drużynowego, jakim jest piłka nożna.

A Wy znaliście odpowiedź na to pytanie?

Anna Kalczyńska, Andrzej Sołtysik, 'Milionerzy'Anna Kalczyńska, Andrzej Sołtysik, 'Milionerzy' TVN

Więcej o: