"Milionerzy". Pytanie o historię Włoch za ćwierć miliona złotych. Czy znasz prawidłową odpowiedź?

"Milionerzy". W powtórce 323. odcinka 6. sezonu programu padło pytanie o zbrojne powstanie na Sycylii. Czy uczestnik udzielił poprawnej odpowiedzi Hubertowi Urbańskiemu?

Program "Milionerzy" od wielu lat emitowany jest na antenie TVN-u. Ta wyjątkowa kombinacja wiedzy i rozrywki przyciąga przed telewizory setki tysięcy widzów widzów. Mają oni przyjemność oglądać zmagania uczestników teleturnieju w walce o milion złotych od poniedziałku do czwartku o 20:55. W powtórce 323. odcinka 6. sezonu Hubert Urbański zadał pytanie z dziedziny historii Włoch. 

'Milionerzy' "Milionerzy". Co oznacza żółta wstążka przyczepiona do psiej smyczy? Odpowiedź na pytanie z programu

"Milionerzy". Zbrojne powstanie na Sycylii, które wybuchło w Palermo 30 marca 1282 r. przeciwko Karolowi I Andegaweńskiemu, nazywamy:

  • A "toskańska pryma"
  • B "neapolitańska kompleta"
  • C "nieszporami sycylijskimi"
  • D "sardyńską jutrznią"

Pan Marek Muszyński z Poznania zadowalająco poradził sobie z poprzednimi pytaniami, jednak, gdy Hubert Urbański zadał mu pytanie o historię Włoch, uczestnik musiał poświęcić mu trochę więcej czasu.

Anna Kalczyńska, Andrzej Sołtysik, 'Milionerzy' "Milionerzy". Anna Kalczyńska i Andrzej Sołtysik odpadli na pytaniu za 2 tysiące

Pytanie o historię Włoch. Jaka jest poprawna odpowiedź?

Pan Marek przyznał, że bardzo lubi Włochy, jednak z historią mu nie po drodze. Po chwili zastanowienia postanowił skorzystać z ostatniego koła ratunkowego, którym był "telefon do przyjaciela". Niestety pan Jakub, który był pod telefonem, przyznał, że nie zna poprawnej odpowiedzi na powyższe pytanie. Znajome wydawały mu się odpowiedzi C "nieszpory sycylijskie" oraz D "sardyńska jutrznia", jednak doradził uczestnikowi, aby ten zrezygnował z gry.

Pan Marek idąc za radą przyjaciela postanowił zakończyć swoją walkę o milion złotych, dzięki czemu wygrał 125 tysięcy złotych. Poprawną odpowiedzią okazał się wariant C "nieszpory sycylijskie".

Więcej o: